اکسکوینو
سخنگوی ستاد کرونا گفت:

در فضای باز ماسک نزنید/ احتمال ورود سویه‌های جدید را جدی بگیرید!

تجارت نیوز

به گفته سخنگوی ستاد کرونا در حال حاضر استفاده از ماسک در فضاهای باز الزامی نیست.

به گزارش تجارت‌نیوز، سخنگوی ستاد کرونا در برنامه تلویزیونی صبح بخیر ایران گفت: فعلا استفاده از ماسک در فضای باز الزام‌آور نیست.

همشهری گزارش داد، عباس شیراوژن گفت: در حال حاضر ۳۵۷ شهر آبی و ۹۰ شهر زرد داریم. اصلا شهر قرمز و نارنجی نداریم. اگر رنگ‌بندی شهرها تغییر کرد، شهروندان از ماسک در فضای باز هم استفاده کنند.

ایران در پایین‌ترین نقطه شیوع کرونا

به نقل از ایسنا، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: ایران این روزها در پایین‌ترین نقطه شیوع کرونا قرار دارد، البته با توجه به اینکه بیماری در سایر کشورها همچنان در سطح قابل توجهی خضور دارد، احتمال ورود ویروس با سویه‌های جدید نیز وجود دارد، اما امیدواریم به شکل یک موج فراگیر نشود.

عباس شیراوژن افزود: وضعیت کرونا در دنیا پایدار بی‌ثبات است. به شکلی که همچنان افزایش ابتلا را در حد ده‌ها هزار نفر در کشورهای حوزه اروپا، آمریکای شمالی و جنوبی و استرالیا شاهد هستیم. این یعنی ابتلا به بیماری همچنان بالا است و تعداد فوتی‌ها در این کشورها دو رقمی و حتی سه رقمی است.

وی تاکید کرد: اگرچه بیماری در دنیا در حال کاهش است اما فراموش نکنیم که هنوز جان می‌گیرد. از آنجایی که بخشی از مردم ما به کشورهای دنیا سفر می‌کنند باید از این موضوع اطلاع داشته باشند. در سطح کشورهای منطقه هم روند به همین شکل است.

سخنگوی ستاد ملی کرونا درباره وضعیت کرونا در کشور، اظهار کرد: بر اساس نمودارها علی‌رغم اینکه کرونا در کشورهایی رو به صعود است اما در ایران در شرایط کف بیماری هستیم که امیدوارکننده است اما فراموش نکنید که این شرایط فعلی است. این احتمال را باید بدهیم که شاید در ماه‌های آتی با شرایط دیگری مواجه شویم.

او با اشاره به مصوبات روز گذشته ستاد ملی مقابله با کرونا، بیان کرد: مصوبه‌ای داشتیم که دیگر استفاده از ماسک در فضای باز الزامی نیست و خواستیم مردم ما این سختی را در هوای گرم تابستان نداشته باشند اما حتما این توقع و انتظار را داریم که اگر خدایی نکرده رنگ‌بندی از زرد و آبی تغییر کرد، مجددا مردم با ما همراهی کنند و در آن شرایط هم از ماسک استفاده کنند.

درحال حاضر ۳۵۷ شهر آبی و حدود ۹۰ شهر زرد داریم که امیدواریم این شرایط حفظ شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند