کد خبر: 168666

دسترسی زیرزمینی متروی شهری تهران به ساختمان راه‌آهن

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری منطقه ۱۱ تهران با اعلام پیشرفت ۴۰ درصدی اتصال خط ۳ متروی شهری پایتخت به داخل ساختمان راه‌آهن، از افتتاح این پروژه تا پایان سال خبر داد.

دسترسی زیرزمینی متروی شهری تهران به ساختمان راه‌آهن
سرویس کسب‌وکار -

سجاد زارع‌صفت با بیان این که این طرح، نخستین تجربه کشوری اتصال متروی شهری به خط راه‌آهن است، گفت: در حال حاضر افرادی که از ایستگاه متروی «میدان راه‌آهن» خواهان تردد به داخل ساختمان راه‌آهن هستند و نیز مسافرانی که به ایستگاه راه‌آهن وارد شده‌اند و قصد ورود به مترو را دارند باید این مسافت را از عرض خیابان شوش غربی و نیز میدان راه‌آهن طی کنند که به همین علت، تصمیم گرفته شد نسبت به ایجاد دسترسی مستقیم و سریع به ساختمان اقدام شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با تاکید بر این که ایجاد دسترسی‌های مستقیم از شبکه‌های حمل‌و‌نقل درون‌شهری نظیر مترو به اماکنی چون فرودگاه، ایستگاه راه‌آهن و… در کشورهای توسعه‌یافته به عنوان یک اصل پذیرفته شده و اجرا می‌شود، ادامه داد: هم‌اکنون عملیات اجرای این پروژه به صورت شبانه‌روزی در حال انجام است و در صورت عدم بروز مشکل از پیش تعیین نشده، تا انتهای سال جاری به پایان می رسد.

زارع‌صفت همچنین به رفع معارض اجرای این پروژه زیرزمینی اشاره کرد و اظهار کرد: بر اساس طرح تصویب شده قرار است دو تونل فوقانی و تحتانی برای این پروژه احداث شود که در حال حاضر، ۲۵ درصد از حفاری مربوط به گالری فوقانی به اتمام رسیده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری منطقه ۱۱ تهران تصریح کرد: در طرح پیش‌بینی شده، مسیر دسترسی زیرزمینی که در اصطلاح فنی، «گالری» نام دارد، از ایستگاه متروی «میدان راه‌آهن» به داخل ساختمان راه‌آهن احداث می‌شود و شرایط به گونه‌ای است که در داخل همین گالری، بلیط مسافرانی که قصد خروج از تهران را دارند کنترل می‌شود و آن‌ها به صورت مستقیم وارد سکوی مسافرگیری قطارها خواهند شد.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.