دستگیری ۱۲ نفر به جرم قاچاق انسان

دستگیری ۱۲ نفر به جرم قاچاق انسان

گمرک ایران از دستگیری ۱۲ نفر به جرم قاچاق انسان در روزهای اخیر خبر داد و اعلام کرد که در میان این افراد ۳ دختر جوان هم شناسایی شده که قصد داشتند در داخل بار پتروشیمی به صورت قاچاقی از مرز خارج شوند

ماموران گمرک با هوشیاری و رصد محموله های تجاری در ۴ عملیات جداگانه، موفق به کشف ۱۲ مورد قاچاق انسان شدند و با کشفیات اخیر آمار کشفیات قاچاق انسان از ابتدای سال جاری تاکنون به ۱۷۹ نفر رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، ماموران گمرک بازرگان با هوشیاری و رصد یک محموله خروجی به وسیله دستگاه ایکس‌ری موفق شدند ۶ انسان را که در میان بار این کامیون مخفی شده بودند، شناسایی و کشف کنند.

این افراد تبعه یکی از کشورهای همسایه بوده و تریلی حامل بار پتروشیمی به مقصد ترکیه بود. این ماموران در عملیات دیگری موفق شدند ۳ مورد قاچاق انسان را کشف و شناسایی کنند.

این ۳ نفر تبعه یکی از کشورهای منطقه بودند و با مخفی شدن در بار شمش به مقصد ترکیه سعی داشتند از کشور خارج شوند.

بر اساس این گزارش ماموران گمرک بازرگان با رصد محموله دیگری و اسکن آن به وسیله دستگاه ایکس‌ری موفق به کشف و شناسایی دو دختر جوان شدند که با مخفی شدن در بار پتروشیمی قصد داشتند از کشور خارج شوند، این دو جوان تبعه ایران بودند.

ماموران گمرک بازرگان در عملیات دیگری یک خانم جوان تبعه گینه و دو دختر جوان اهل تهران را در یک محموله خروجی به مقصد ترکیه کشف و شناسایی کردند که در میان کشفیات قاچاق انسان در ایران کم سابقه بوده است.

این دختران جوان به قصد خروج از کشور در داخل کیسه‌های محصولات پتروشیمی مخفی شده بود.

بنابراین گزارش، با تجهیز گمرکات به دستگاه‌های ایکس‌ری و دیگر تجهیزات کنترلی و افزایش دانش و تخصص ماموران گمرک کشفیات قاچاق انسان افزایش یافته و از ابتدای سال جاری تاکنون به  رقم ۱۷۹ نفر رسیده است.

افراد کشف شده عموما  زنان و مردان تبعه کشورهای همسایه و در میان آنها گاهی کودکان هم مشاهده شده است.

ماموران گمرک ایران در سال گذشته موفق شدند ۵۵۰ کشف قاچاق انسان را به نام خود ثبت کنند.

آمارها نشان می‌دهد که کشفیات قاچاق انسان در سال جاری رشد قابل توجهی داشته است.

کشفیات قاچاق از سوی گمرک ایران، این سازمان را در صدر گمرکات موفق جهان قرار داده و توانسته در دو سال پی در پی مقام اول را در کشفیات قاچاق در جهان از آن خود کند

 

منبع:ایبنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند