نوبخت در صحن مجلس:

از همه هنر خود برای دورزدن تحریم‌ها استفاده می‌کنیم

از همه هنر خود برای دورزدن تحریم‌ها استفاده می‌کنیم

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: امیدواریم بتوانیم تحریم ظالمانه و نامعقول آمریکا را به نحو شایسته دور بزنیم، کما اینکه تاکنون این کار را کرده‌ایم و از همه هنر خود نیز در این رابطه استفاده می‌کنیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور، در پیشنهادی در بند «ب» تبره ۱ لایحه، اظهار کرد: میزان ۳۷ هزار میلیارد تومان از سقف فروش حاصل از نفت از بودجه باید کم شود.

در همین رابطه محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در مخالفت با این پیشنهاد عنوان کرد که امیدواریم بتوانیم تحریم ظالمانه و نامعقول آمریکا را به نحو شایسته دور بزنیم، کما اینکه تاکنون این کار را کرده‌ایم و از همه هنر خود نیز در این رابطه استفاده می‌کنیم.

وی افزود: سال قبل سقف ۲میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه نفت در روز تصویب شد اما روزهایی ۲میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه نفت را هم داشتیم. اکنون هم سقف فروش نفت را ۱٫۵ میلیون بشکه نفت در روز برای احتیاط قرار داده‌ایم که ممکن است بیشتر هم بتوانیم فروش داشته باشیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: اگر خودمان تحریم آمریکا را جدی تلقی کنیم و سقف فروش نفت را کاهش دهیم کار مناسبی نیست و خود تحریمی است.

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند