ذخایر طلا روسیه و چین برای ساقط کردن تسلط اقتصادی آمریکا

ذخایر طلا روسیه و چین برای ساقط کردن تسلط اقتصادی آمریکا

مجموع ذخایر طلای روسیه و چین درحال حاضر ۳ هزار و ۶۷۰ تن است که این مقدار از طلا برای زمین زدن قدرت اقتصادی آمریکا کافی است.

کارشناسان شرکت فلزات گرانبها «بولین استار» سنگاپور اعلام کردند: مجموع ذخایر طلای روسیه و چین می‌تواند به عنوان بخشی از استراتژی حرکت به سمت کنار گذاشتن سلطه دلار در تجارت بین‌الملل دیده شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، به گفته این کارشناسان در حال حاضر تغییر رویکردی در این دو کشور دیده می‌شود که در حال افزایش ذخایر طلای خود هستند تا شاید ارزهای خود را با پشتوانه طلا در آینده حمایت کنند و سلطه جهانی دلار آمریکا را که دیگر با طلا پشتیبانی نمی‌شود را کنار بگذارند.

همچنین چین و روسیه طی ۱۰ تا ۱۵ سال اخیر به شدت ذخایر رسمی طلای خود را افزایش داده‌اند و یک دهه پیش هر کدام از آنها در حدود ۴۰۰ تن طلا داشتند؛ اما درحال حاضر این دو کشور در مجموع ۳ هزار و ۶۷۰ تن ذخایر طلا دارند.

نکته جالب این است که روسیه و چین رسما و به‌طور علنی با روی‌آوردن به ذخایر طلا از آن به عنوان دارایی پولی استراتژیک یاد می‌کنند و چیز مخفی در این‌باره ندارند.

اما آن سوی دیگر، ایالات متحده عملکرد متضادی را دارد و دائما نقش استراتژیک طلا را دست کم می گیرد.

برای روسیه و چین، طلا تنها دارایی پولی استراتژیک است که بوسیله آن می‌توانند خود را از دلار آمریکا مستقل کنند.

به گفته کارشناسان شرکت فلزات گرانبها «بولین استار» سنگاپور، روسیه و چین ممکن است که خیلی بیشتر از رقم فعلی ذخایر طلا داشته باشند و اگر چین و روسیه ذخایر طلای خود را روهم بگذارند می‌توانند سلطه و جایگاه اقتصاد آمریکا در جهان را زمین بزنند.

 

منبع: راشاتودی

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند