خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : پیش بینی قیمت طلا و سکه در نیمه دوم سال/ طلا و سکه بخریم؟
در نخستین نمایشگاه فرصت‌های داخل و رونق تولید عنوان شد:

ذوب آهن اصفهان با تکیه بر دانش داخل توانایی رفع گلوگاه‌های خود را دارد

463507142 22978

وزیر صنعت ذوب آهن اصفهان را مادر صنعت فولاد دانست و گفت: این مجتمع عظیم صنعتی با تکیه بر دانش داخل و پتانسیل نیروی انسانی توانایی رفع گلوگاه‌های خود را دارد.

دکتر رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با حضور در غرفه ذوب آهن اصفهان در نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران از آخرین دستاوردها و نیازهای بومی‌سازی این شرکت مطلع شدند.

به گزارش تجارت‌نیوز، رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در این بازدید گفت: این یک فرصت استثنایی برای صنایع است تا با شرکت در این نمایشگاه نیازهای خود را با شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها مطرح و در زمینه ساخت و بومی‌سازی آن اقدام لازم را به عمل آورند.

وی خاطرنشان ساخت: تمامی نمایشگاه‌ها تا کنون عرضه محور و توانمندی‌ها به نمایش گذاشته می‌شد ولی این نمایشگاه تقاضا محور و براساس نیازها می‌باشد.

وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به این موضوع که با ساخت قطعات مورد نیاز و بومی‌سازی آن از خروج ارز جلوگیری خواهد شد گفت: تا کنون 22 درصد در زمینه بومی‌سازی صرفه‌جویی ارزی داشتیم و امید است تا پایان سال این رقم افزایش چشمگیری داشته باشد. وی با اشاره به این موضوع که درصنعت فولاد تقریبا به خودکفایی رسیدیم افزود: حتی اگر هزینه ساخت قطعات در داخل بیشتر از نمونه خارجی باشد، باید ساخت داخل قطعات انجام گردد و با توجه به تحریم‌ها باید این مهم باید سرعت گیرد.

وی در گفتگو با خبرنگار ما، ذوب آهن اصفهان را مادر صنعت فولاد دانست و گفت: این مجتمع عظیم صنعتی با تکیه بر دانش داخل و پتانسیل نیروی انسانی توانایی رفع گلوگاه‌های خود را دارد. وی یاد آور شد: با توجه به اینکه، ذوب آهن اصفهان با کمبود مواد اولیه مواجه است، مشکل سنگ آهن این شرکت را نیز حل خواهیم کرد.

وی گفت : این شرکت با توجه قدمت و سرمایه انسانی با دانش خود می‌تواند در این عرصه الگوی دیگر صنایع باشد.

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز ضمن مثبت ارزیابی کردن دستاوردهای شرکت در امر بومی‌سازی گفت: ذوب آهن اصفهان پایه گذار صنعت فولاد است و با ارتباط نزدیک با شرکت‌های دانش‌بنیان می‌تواند بیش از پیش به این صنعت کمک کند.

در حاشیه این بازدید کارشناسان شرکت ضمن گفتگو با رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار تامین هرچه بیشتر سنگ آهن برای ذوب آهن اصفهان شدند زیرا این شرکت هم‌اکنون با 60 درصد ظرفیت خود در حال کار می‌باشد و ارزش افزوده فولاد صادراتی چندین برابر سنگ آهن صادراتی است.

نظرات