معرفی رئیس دفتر رئیس‌جمهور + سوابق

معرفی رئیس دفتر رئیس‌جمهور + سوابق

سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور طی حکمی غلامحسین اسماعیلی را به سمت رئیس دفتر خود منصوب کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، غلامحسین اسماعیلی دارای سوابق متعدد اجرایی از جمله در دستگاه قضایی بوده و پیش از این سخنگو و رئیس حوزه ریاست قوه قضائیه بوده است.

وی از جانبازان دوران دفاع مقدس است (ایسنا) .

سیدابراهیم رئیسی، همچنین پیش از این طی حکمی محمد مخبر را به عنوان معاون اول خود منصوب کرده بود.

محمد مخبر که با حکم رهبر معظم انقلاب از سال ۱۳۸۶ ریاست ستاد اجرایی فرمان امام را بر عهده داشته، دارای مدرک دکتری حقوق بین‌الملل است (ایسنا).

انتشار فهرستی از وزیران احتمالی

صبح امروز رسانه‌ها فهرست وزیران و اعضای اقتصادی احتمالی در کابینه سیدابراهیم رئیسی را اعلام کردند. بر اساس این فهرست، جواد اوجی به عنوان وزیر پیشنهادی نفت، رضا فاطمی امین به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت، محمدهادی زاهدی وفا به عنوان وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی، سعید محمد به عنوان وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی، سید جواد ساداتی‌نژاد به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی و علی صالح‌آبادی به عنوان رئیس کل بانک مرکزی معرفی شده‌اند.

آن طور که صداوسیما در مورد دیگر وزیران احتمالی مدعی شده است، همچنین حسین امیر عبدالهیان به عنوان وزیر پیشنهادی امور خارجه، احمد وحیدی به عنوان وزیر پیشنهادی کشور و مهدی اسماعیلی به عنوان وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی به مجلس معرفی می‌شوند.

پس از برگزاری مراسم تنفید رئیسی در روز سه‌شنبه، ۱۲ مرداد در حضور رهبر انقلاب و مراسم تحلیف او در روز ۱۴ مرداد در مجلس، رئیس دولت سیزدهم به صورت رسمی کار خود را آغاز کرد.

بر اساس گزارش فارس، علیرضا سلیمی، عضو هیات‌رئیسه مجلس صبح امروز با بیان اینکه فهرست اعضای پیشنهادی کابینه دولت سیزدهم، به دلیل نهایی نشدن به مجلس ارسال نشده است گفت: این لیست به احتمال خیلی زیاد، روز سه‌شنبه به مجلس ارسال می‌شود.

مطالعه سه گزارش وزیر نفت رئیسی کیست، وزیر جدید صنعت کیست و وزیر جدید اقتصاد کیست پیشهاد می‌شود.

مهم‌ترین اخبار حوزه اجتماعی و سیاسی را در صفحه جامعه تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند