کد خبر: 165178

راه حل واگذاری استقلال و پرسپولیس

برای واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس دو راه وجود دارد، راه اول این است که مصوبه دولت اصلاح شود و دوم این که هیئت تطبیق قوانین مجلس، مصوبه دولت را رد کند.

راه حل واگذاری استقلال و پرسپولیس
سرویس جامعه -

در سال‌های گذشته با توجه به مصوبه هیات دولت مبنی بر اینکه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، بنگاه‌های فرهنگی محسوب می‌شوند، در نهایت سرخابی‌ها از لیست واگذاری سازمان خصوصی‌سازی خارج شد، اما بسیاری معتقد هستند که این دو باشگاه جنبه ورزشی دارند، نه فرهنگی.

به گزارش تجارت‌نیوز، در نتیجه تا به این لحظه به دلیل اینکه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از سوی هیات دولت به عنوان بنگاه فرهنگی شناخته و متعهد شدند در نتیجه واگذاری آنها امکان‌پذیر نیست، مگر اینکه هیات دولت بر مصوبه خود، بازنگری کند و آن را تغییر دهد در آن صورت این دو باشگاه می‌توانند به چرخه واگذاری برگردند.

در نتیجه برای واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس دو راه وجود دارد، راه اول این است که مصوبه دولت اصلاح شود و دوم این که هیات تطبیق قوانین مجلس مصوبه دولت را رد کند البته با توجه به اینکه از آن مصوبه زمان زیادی می‌گذرد، راه حل دوم چندان عملی به نظر نمی‌رسد.

به تازگی رئیس سازمان خصوصی‌سازی و وزیر ورزش با یکدیگر ملاقاتی داشتند. مسعود سلطانی‌فر در این دیدار گفته که خصوصی‌سازی در ورزش برایش یک راهبرد مهم است و تلاش می‌کند با رفع موانع مدیریتی، سیاسی، حقوقی و اقتصادی این اتفاق در ورزش ایران به سرعت رخ دهد.

وزیر ورزش و جوانان گفته که فعالیت بنگاه‌های اقتصادی در هر مکان قطعا باعث افزایش تولید ناخالص ملی و سرمایه‌های ملی است و به نظرم با کمک سازمان‌های مسئول مانند خصوصی‌سازی می‌توانیم با اصلاح ساختار بخش‌های دولتی ورزش، تمرکززدایی نظام اداری و کنترل بیشتر به تسریع روند خصوصی‌سازی کمک بیشتری کنیم.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.