رایزنی برای افزایش روابط تجاری بنادر ایران و بندر باکو

رایزنی برای افزایش روابط تجاری بنادر ایران و بندر باکو

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از رایزنی مسئولان این سازمان با مدیر بندر باکو درباره­­­ افزایش روابط تجاری و حمل‌و‌نقل بین بنادر ایران و بندر باکو و نیز فعال تر شدن ترانزیت کالا در مسیر کریدور شمال به جنوب خبر داد.

هادی حق‌شناس با اشاره به سفرهیئت ایرانی در اجلاس بین‌المللی بنادر تجاری و لنگرگاه‌ها در باکو، افزود: حضور در این همایش فرصت مناسبی برای بیان ظرفیت بنادر کشور بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، خیلی از سرمایه‌گذاران با توانایی بنادر ایران آشنا نیستند به همین دلیل حضور فعالانه ایران در رخدادهای بین المللی به توسعه روابط و همکاری‌های مشترک کمک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در اجلاس بین‌المللی بنادر و لنگرگاه‌ها در باکو، عوامل توسعه و افزایش کارایی بنادر مورد بحث و بررسی قرار گرفت، اظهارداشت: راهکارهای افزایش حجم تجارت بین بنادر، جستجوی بهترین مسیرهای حمل و نقلی و انتقال تجربیات از دیگر مواردی بود که در این همایش مطرح شد.

حق شناس گفت: در یکی از پنل های همایش بنادر و لنگرگاه‌ها، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی حضور داشت و در ارتباط با عوامل توسعه و مدل‌هایی که منجر به بهبود کارایی بنادر می‌شود، صحبت کرد.

وی با تاکید بر اینکه معمولا در حاشیه چنین همایش‌هایی ملاقات‌هایی نیز انجام می‌شود که می‌تواند بسیار مهم باشد، افزود: در همایش بنادر و لنگرگاه‌ها با مدیر بندر باکو ملاقاتی داشتیم تا شاهد افزایش روابط تجاری و حمل و نقل بین بنادر ایران و بندر باکو باشیم. موضوعی که می‌تواند برای رونق بیشتر بنادر شمالی کشور بسیار اثرگذار باشد.

دراجلاس بین المللی بنادر تجاری و لنگرگاه‌ها در باکومحمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، معاون امور دریایی، معاون امور بندری، مدیرکل امور تعرفه و ترانزیت، مدیربندر امیرآباد، نمایندگان شرکت سینا به عنوان یکی از اپراتورهای بندرشهید رجایی حضور داشتند. این همایش به مدت چهار روز با حضور ۴۰۰ مهمان خارجی در باکوی آذربایجان برگزار شد و در آن مدیران بنادر دنیا و صاحب نظران این حوزه حضور داشتند.

 

منبع: صداوسیما

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند