کد خبر: 159473

رد پای پولشویی در سیفون بانک سوئیسی

مقامات قضایی سوئیس اعلام کردند که ده‌ها هزار یورو را در سیفون یک بانک در ژنو کشف کرده‌اند که ردپای پولشویی در آن دیده می‌شود.

رد پای پولشویی در سیفون بانک سوئیسی
سرویس اقتصاد جهان -

مقامات قضایی ژنو در سوئیس اعلام کردند ده‌ها هزار اسکناس یورو را در سیفون دستشویی یکی از شعب بانک یو‌بی‌اس که توسط یک نفر در آنجا قرار گرفته، کشف کرده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از بلومبرگ، در همین حال چند ماه پیش برای اولین بار مقادیری اسکناس ۵۰۰ یورویی در دستشویی نزدیک به صندوق امانات یک بانک در ژنو کشف شد؛ ضمن اینکه هزاران اسکناس یورو چماله شده در دستشویی سه رستواران نزدیک به بانک یو‌بی‎اس شناسایی شده است.

به گفته پلیس سوئیس ده‌ها هزار اسکناس یورو آسیب دیده را از دستشویی‌ها خارج کرده است و برخی از آنها ظاهرا با قیچی بریده شده‌اند.

البته از بین بردن اسکناس بر اساس قوانین سوئیس مجازاتی در بر ندارد. اما به گفته مقامات این کشور رد پای پولشویی در این ماجرا دیده می‌شود و داستان فراتر از یک مسئله ساده است.

سوئیس در میان کشورهای عضو منطقه یورو قرار ندارد و پول این کشور فرانک است.

چندی پیش مقامات بانک مرکزی اروپا اعلام کرده بودند که به دنبال جمع‎آوری اسکناس های ۵۰۰ یورویی برای جلوگیری از وقوع جرائم مالی هستند.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.06)
1347.2
0.8
مثقال طلا (%0.01)
673050
50
سکه امامی (%0)
1621100
دلار (%0)
4773
یورو (%0)
5836
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.