رئیس کل گمرک:

رشد تجارت از اقتصاد پیشی گرفته است

رشد تجارت از اقتصاد پیشی گرفته است
رئیس کل جدید گمرک با بیان اینکه با داشتن اطلاعات بیشتر و بهتر می‎توان شرایط مطلوب‌تری را ایجاد کرد، گفت: در حال حاضر رشد تجارت در دنیا از اقتصاد پیشی گرفته است.

 مهدی میراشرفی صبح امروز (دوشنبه) و در مراسم معارفه اش با اشاره به موقعیت ترانزیتی و تجاری کشور با بیان این مطلب افزود: ایران در جغرافیای دنیا شرایط مناسبی دارد به گونه ای که ۳ هزار کیلومتر مرز آبی دارد؛ شرایط جغرافیایی ایران به گونه ای است که در دهه ۴۰ به ایران برای ایجاد شهر فرودگاهی و ترانزیت کالا توصیه شده بود.

به گزارش تجارت‌نیوز،میراشرفی با بیان اینکه پیچیدگی تجارت در ایران در بالاترین سطح است، تاکید کرد: ما در تشخیص موقعیت جغرافیایی خود دچار غفلت شده‌ایم.

رییس کل گمرک ایران افزود: بحث توسعه سرمایه انسانی در حکم بنده مورد تاکید قرار گرفته و ما باید به این سمت حرکت کنیم. همچنین سیستم پیشنهاددهی را در گمرک فعال خواهیم کرد و شایسته گزینی دنبال می‌شود.

معاون وزیر اقتصاد تصریح کرد: گمرک باید با بیش از ۴۰ دستگاه در بحث مقررات و قوانین هماهنگ باشد و ما در راستای تسهیل تجارت از قوانین استفاده می‌کنیم.

میراشرفی ادامه داد: در زمینه هوشمندسازی گمرک باید اقداماتی را دنبال کنیم و از فناوری بلاک چین باید در گمرک استفاده شود. در عین حال، در راستای کاهش مقررات و قوانین گام برخواهیم داشت و موضوع اتوماسیون نیز برای جلوگیری از جعل اسناد پیگیری‎هایی را انجام می‌دهیم.

وی با اشاره به تقویت همکاری‌های بین‌المللی گمرک ایران بیان داشت: موضوع اتصال به کنوانسیون کنترل کانتینر نیز حائز اهمیت خواهد بود.

منبع:ایبنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند