کد خبر: 169690

رشد شاخص بورس از ابتدای امسال به ۱۳.۸ درصد رسید

شاخص بورس از ابتدای امسال تاکنون با ۱۰ هزار و ۶۶۷ واحد افزایش، معادل ۱۳.۸ درصد رشد را به ثبت رسانده است.

رشد شاخص بورس از ابتدای امسال به ۱۳.۸ درصد رسید
سرویس بازار -

از ابتدای امسال تاکنون در مدت ۱۵۳ روز معاملاتی تعداد ۱۴۰ میلیارد و ۱۴۵ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۳۶۰ هزار و ۷۲۸ میلیارد ریال در ۸ میلیون و ۹۵۰ هزار و ۲۳۹ دفعه مورد معامله قرار گرفته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، همچنین بررسی معاملات بازار سهام به تفکیک بازار نشان می‌دهد در این مدت ۸۰ میلیارد و ۵۴۷ میلیون سهم به ارزش ۱۷۳ هزار و ۳۷۹ میلیارد ریال در ۳ میلیون و ۶۳۸ هزار و ۱۸ نوبت در بازار اول؛ ۴۹ میلیارد و ۸۷۴ میلیون سهم به ارزش ۱۲۴ هزار و ۸۳۵ میلیارد ریال در ۵ میلیون و ۲۵۶ هزار و ۱۱۴ نوبت در بازار دوم دادوستد شده است.

همچنین ۵۳ میلیون سهم به ارزش ۵۲ هزار و ۸۷۸ میلیارد ریال در ۱۴ هزار و ۴۹ نوبت در بازار بدهی؛ ۸ میلیارد و ۸۰۲ میلیون سهم به ارزش ۵۵۵ میلیارد ریال در ۱۷۹۹ نوبت در بازار مشتقه و ۸۷۰ میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش ۹ هزار و ۸۱ میلیارد ریال در ۴۰ هزار و ۲۵۹ نوبت مورد معامله قرار گرفته است.

این گزارش می‌افزاید شاخص کل نیز که معاملات امسال بورس را از ارتفاع ۷۷ هزار و ۲۳۰ واحد آغاز کرده است، تاکنون با ۱۰ هزار و ۶۶۷ واحد افزایش معادل ۱۳.۸ درصد رشد را به ثبت رسانده و به ارتفاع ۸۷ هزار و ۸۹۷ واحد رسیده است. شاخص بازار اول نیز در این مدت با ۷۰۲۱ واحد رشد و شاخص بازار دوم با ۲۵ هزار و ۸۵۴ واحد افزایش مواجه شده‌اند.

 

منبع: ایبنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.