موضوعات داغ:

رشد ۵۵٫۱ درصدی درآمدهای نفتی در هفت ماهه امسال

رشد ۵۵٫۱ درصدی درآمدهای نفتی در هفت ماهه امسال

گزارش بانک مرکزی درباره عملکرد بودجه ۷ ماهه سال جاری نشان می‌دهد که ۱۰۱ هزار میلیارد تومان درآمد از محل نفت و فرآورده‌های نفتی وجود داشته است.

گزارش بانک مرکزی درباره عملکرد بودجه ۷ ماهه سال جاری نشان می‌دهد ۱۰۱ هزار میلیارد تومان درآمد از محل نفت و فرآورده‌های نفتی وجود داشته است که حاکی از رشد ۵۵.۱ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال است.

به گزارش تجارت‌نیوز، دخل و خرج سال ۹۷ کشور نشان می‌دهد بالغ بر ۱۰۱ هزار میلیارد تومان منابع درآمد از محل نفت و فرآورده‌های نفتی با رشد ۵۵٫۱ درصد ثبت شده است. در مجموع از محل دارایی‌های واگذاری سرمایه‌ای ۱۰۷ هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان منابع کسب شد که نسبت به همین مدت در سال ۹۶ ، ۵۴٫۶ درصد افزایش دارد.

سال گذشته در ۷ ماهه ۷۲ هزار و ۷۸۰ میلیارد تومان نفت و فرآورده‌های نفتی فروخته شد. نسبت‌های تحلیلی بودجه ۷ ماهه طبق گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد مجموع درآمدها و واگذاری دارایی‌های سرمایه‌‌ای به مجموعه پرداخت‌های هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای نسبت به مصوب قانون (۹۰٫۹) پایین‌تر است و ۸۱٫۸ درصد را ثبت کرد.

همچنین نسبت تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به فروش نفت خام ۵۳٫۱ درصد ثبت شده که باید ۶۴٫۶ درصد باشد. این در حالی رقم خورده که در این مدت پرداخت‌های عمرانی نسبت به سال‌های گذشته با پرداختی بیشتری روبرو بوده است. در ۷ ماهه ۹۶، ۱۴ هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان پرداخت عمرانی وجود داشت.

 

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند