موضوعات داغ:

اول هفته سبز بورس / فتح قله‌های جدید به کمک غول‌های فلزی و معدنی

اول هفته سبز بورس / فتح قله‌های جدید به کمک غول‌های فلزی و معدنی

در اولین روز معاملات هفته، شاخص کل بورس تهران با رشدی نزدیک به ۷هزار واحد و به کمک سبزپوشی گروه فلزات و نمادهای معدنی وارد کانال ۴۶۵هزار واحدی شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در معاملات آغازین اولین روز هفته، شاخص کل با رشدی ۶هزار واحدی قله جدیدی را فتح کرد و به کانال ۴۶۵هزار واحدی وارد شد. معاملات پرحجم در محدوده مثبت نمادهای گروه فلزات اساسی، نمادهای معدنی وصنایع غذایی موجب مثبت شدن شاخص کل شده است. در سی دقیقه ابتدایی معاملات بازار سهام، حدود ۸۵درصد از نمادهای بازار در محدود مثبت معامله شدند و نمادهای ومهان، وآیند، ارفع و تپکو بیشترین صفهای خرید را به خود اختصاص داده‌اند. در طرف عرضه نیز قجام، کقزوی و پارتا با صف‌ فروش همراه هستند.

در آغاز معاملات امروز سه نماد فولاد، وامید و کگل به ترتیب با ۴۷۱، ۴۰۵و ۳۵۹ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشته‌اند.

با وجود سبزپوشی اکثر گروه‌ها در بازار سهام، گروه خودرویی با وجود منتشر شدن خبرهای خوشی در خصوص افزایش سرمایه در نمادهای این گروه هنوز روندی صعودی به خود نگرفته است ولی حجم بالای معاملات این گروه نشان از عدم اطمینان معامله‌گران نسبت به آینده نمادهای این گروه دارد. بر اساس اطلاعیه منتشر شده از سوی سایپا این شرکت افزایش سرمایه ۴۴۰ درصدی را در دستور کار قرار داده و قصد دارد سرمایه ۳۹۲۶ میلیارد تومانی خود را به ۲۱,۲۲۰ میلیارد تومان افزایش دهد و از طرفی خپارس نیز از شرایط برگزاری مزایده جهت فروش سهام خود در شرکت‌های زیرمجموعه سایپا رونمایی کرد. همچنین گروه بانکی نیز وضعیت چندان مناسبی ندارد و نماد وتجارت در نزدیکی صف فروش معامله می‌شود.

نظرسنجی تجارت‌نیوز ار کارشناسان بازار سرمایه در خصوص گروه‌های پیشتاز بورس در این هفته، نظرات متفاوتی داشتند اما ۵۷درصد آنها احتمال دادند که بازار در این هفته روندی صعودی خواهد داشت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند