رشد 9.2 درصدی تورم تولیدکننده بخش خدمات

رشد 9.2 درصدی تورم تولیدکننده بخش خدمات

شاخص کل قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات در پاییز امسال نسبت به تابستان ٨.٨ درصد و نسبت به پاییز ۹۶ نیز ۹.۲ درصد افزایش یافته است.

شاخص کل قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات در پاییز امسال نسبت به تابستان ٨.٨ درصد و نسبت به پاییز ۹۶ نیز ۹.۲ درصد افزایش یافته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از مرکز آمار ایران؛ شاخص قیمت تولیدکننده بخش‌­های خدمات مشتمل بر هشت بخش «تعمیر وسایل نقلیه موتوری، موتور سیکلت و کالاهای شخصی و خانگی»، «هتل و رستوران»، «حمل‌ونقل، انبارداری و ارتباطات»، «واسطه‌گری‌های مالی (بیمه)»، «مستغلات، اجاره و فعالیت­های کسب‌وکار»، «آموزش»، «بهداشت و مددکاری اجتماعی» و «سایر فعالیت‌های خدمات عمومی، اجتماعی و شخصی» است.

بر این اساس شاخص کل قیمت تولیدکننده بخش‌­های خدمات (بر مبنای ١٠٠=١٣٩٠) در فصل پاییز ١٣٩٧ برابر است با ٣١٠.١ که نسبت به فصل قبل ٨.٨ درصد افزایش یافته است. همچنین شاخص تورم تولیدکننده بخش خدمات در پاییز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹.۲ درصد رشد را نشان می‌دهد.

تغییرات شاخص بخش‌­های خدمات نشان می‌دهد، شاخص گروه «خدمات تعمیر وسایل نقلیه موتوری، موتور سیکلت و کالاهای شخصی و خانگی» در فصل پاییز ١٣٩٧برابر است با ٣٧٩.٣ ، که نسبت به فصل قبل ١٣.٣ درصد افزایش یافته است. شاخص گروه «خدمات هتل و رستوران» در فصل پاییز ١٣٩٧برابر است با ٤٢٩.٨ که نسبت به فصل قبل ١٥.٣ درصد افزایش یافته است.

همچنین شاخص گروه «خدمات حمل‌ونقل، انبارداری و ارتباطات» در فصل پاییز ١٣٩٧ نسبت به فصل قبل ٩.٠ درصد افزایش و شاخص گروه «خدمات واسطه‌گری‌های مالی (بیمه)» نیز در فصل پاییز ١٣٩٧ نسبت به فصل ١.٨ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

بر این اساس شاخص گروه «خدمات مستغلات، اجاره و فعالیت‌های کسب‌وکار» در پاییز امسال نسبت به فصل قبل ٥.٩ درصد، شاخص گروه «خدمات آموزش» در این فصل نیز ١٥ درصد و شاخص گروه «خدمات بهداشت و مددکاری اجتماعی» در پاییز نسبت به فصل قبل ٦ درصد افزایش یافته است.

همچنین شاخص گروه «خدمات سایر فعالیت­‌های خدمات عمومی، اجتماعی و شخصی» در فصل پاییز ١٣٩٧نسبت به فصل قبل ٦.٥ درصد رشد داشته است.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند