کد خبر: 163140

رقابت الماس با طلا در بازار جهانی

بورس سرمایه‌گذاری الماس سنگاپور قصد دارد تا معاملات الماس را به صورتی استاندارد و به صورت موازی با طلا اجرایی کند.

سرویس اقتصاد جهان -

بورس سرمایه‌گذاری الماس سنگاپور قصد دارد تا معاملات الماس را به صورتی استاندارد و به صورت موازی با طلا اجرایی کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از رشاتودی؛ بورس سرمایه‌گذاری الماس سنگاپور قصد دارد با هدف جذب سرمایه‌گذارانی که به دنبال خرید دارایی‌های امن هستند مبادلات الماس را به صورتی استاندارد اجرایی کند.

مبادله الماس به دلیل عوامل تعیین‌کننده در قیمت آن دشوار بود و این سنگ گران‌بها براساس نوع برش، شفافیت، رنگ و وزن آن قیمت‌گذاری می‌شود. به طور کلی الماس یکی از با ارزش‌ترین دارایی‌های موجود در جهان محسوب می‌شود.

آلن وندنبور مدیرعامل سرمایه‌گذاری الماس سنگاپور گفت: ما این مشکل را حل کرده‌ایم و انتظار داریم در آینده نزدیک سرمایه‌گذاران همانند طلا به سمت خرید الماس روی بیاورند.

وی ادامه داد: تاکنون امکان آن‌که مردم همانند طلا در الماس نیز سرمایه‌گذاری بکنند، نبود و الماس تقریبا هیچ نسبیتی با دارایی‌ها هم رده خود نظیر اوراق قرضه، سهام و کالاهای اساسی نظیر طلا و نقره ندارد.

این سنگ منبعی برای ثروت است و می‌تواند راهی برای مقابله با نوسانات بازار باشد و سرمایه‌گذاران باید آن را در دارایی‌های خود مدنظر قرار دهند.

این بورس قصد دارد الماس‌ها را در قالب بسته‌ای به نام شمش الماس که به اندازه یک کارت اعتباری است، ارائه دهد و قیمت اولیه این بسته‌های عرضه شده بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار دلار خواهد بود.

این بسته‌ها به یک چیپ هوشمند مجهز هستند که با استفاده از آن می‌توان قیمت لحظه‌ای آنها را ارزیابی کرد.

 

منبع: فارس

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.