موضوعات داغ:

روند سعودی بازار سهام در نیمه اول سال 96

روند سعودی بازار سهام در نیمه اول سال 96

بررسی روند شاخص بورس حاکی از آن است که در 183 روز اول امسال، شاخص تقریبا همواره صعودی بوده است.

شاخص بورس درحالی در روز اول پاییز قرمزپوش شد که بررسی روند بازار در نیمه ابتدایی سال ۹۶ حاکی از آن است که شاخص‌کل بورس از رشد ۱۰.۷ درصدی برخوردار بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص بورس تهران امروز 33 واحد کاهش یافت و روی رقم 85 هزار و 798 واحد ایستاد. این میزان کاهش، نشان از افت 0.04 درصدی شاخص‌ کل بورس در روز اول مهر‌ماه نسبت آخرین روز کاری تابستان دارد.

نیمه اول سال 1396 بورس تهران با شاخص 85 هزار و 831 واحد به پایان رسید. بررسی روند شاخص بورس حاکی از آن است که در 183 روز اول امسال، شاخص تقریبا همواره صعودی بوده است.

به این ترتیب، درحالی‌که شاخص‌ کل بورس در اولین روز کاری امسال 77 هزار و 485 واحد بوده، در آخرین روز کاری تابستان روی عدد 85 هزار و 831 واحد ایستاده است. این نشان از رشد 10.7 درصدی شاخص کل بورس در نیمه ابتدایی سال 1396 دارد.

پیش از این البته کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند که بازار سهام طی سال‌ جاری روند صعودی داشته باشند. به اعتقاد آن‌ها، مولفه‌های اثرگذار در بازدهی بازار سهام در شرایط مطلوبی به سر می‌برند؛ چراکه عوامل بنیادی هم‌چون قیمت نفت، رشد اقتصادی، قیمت فلزات اساسی، نرخ دلار، تراز تجاری و… برای اقتصاد کشور مثبت بوده است.

 

منبع: خبرآنلاین

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند