گزارش تجارت‌نیوز از پیام‌های مخاطبان:

روند مثبت شاخص ادامه دارد؟ / «کدام تحرک؟ در صف فروش قفلیم!»

روند مثبت شاخص ادامه دارد؟ / «کدام تحرک؟ در صف فروش قفلیم!»

مثبت شدن شاخص کل بازار سرمایه لعد از روزها روند منفی واکنش‌های بسیاری از سوی سهامداران و کارشناسان داشت. برخی معتقدند روند صعودی بورس آغاز شده و برخی دیگر می‌گویند این یک روند موقتی بود و بورس مجددا به روند فرسایشی خود ادامه می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار سهام در جریان معاملات این هفته روند نسبتا متعادلی را تجربه کرد. در ابتدای هفته روند نزولی را در پیش داشت اما در روز سه‌شنبه، با حمایت‌هایی از سوی حقوقی‌ها، شاخص با یک حرک مثبت، حدود ۱۸ هزار واحد صعود کرد.

برخی از کارشناسان بازار سرمایه معتقدند این حمایت حقوقی‌ها و روند مثبت شاخص، ناشی از خبر تزریق ۲۴ هزار میلیارد تومان نقدینگی از سوی صندوق‌های سرمایه‌گذاری بود.

برخی از مخاطبان سایت تجارت‌نیوز درباره خبر تزریق نقدینگی و صعود شاخص واکنش‌های منفی داشتند و معتقدند که این روند صعودی و تزریق نقدینگی تاثیری در روند بازار ندارد.

برخی از واکنش‌های مخاطبان را در ادامه آمده است.

«از شنبه با تزریق پول به بازار میتونیم امیدوار باشیم شاخص سازها و بنیادیها سبز بشن و به دنبالش نمادهای کوچکتر.»

«ماموریت دهنوی نگه داشتن شاخص کذایی بورس تا پایان دولت روی همین عدده. بورس تو حباب رو هواست این اوراق و کاغذ ها هم وضع را بدتر میکنه فریب ممنوع.»

«بازار که حال خوبی نداشت من که رشدی ندیدم.. گویا در خواب بسر می برند… با یک مسکن که بازار رشد نمیکنه.»

«تحرک مثبت ؟ ۲ ماه تو صف فروش قفلیم»

«حمایت این شکلی نوبره بخدا…….. اونوقت میگن ارزهای دیجیتال خطرناک هستند…. یه نگاه به بازار خودم بندازین …. معنای واقعی بازار خطرناک رو حس میکنید»

«بالاخره این صف خرید ها نمیخواد جمع بشه میگن تزریق نقدینگی دارن که؟»

«خودش داره میگه آماده فرار باشین از شنبه پولتون قفل میشه نگین نگفتی»

«ازشنبه همه قفل میشن وهیچ معامله ای صورت نمیگیره»

سوال اصلی و نکته مبهم در ادامه روند بازار آن است که آیا این تزریق نقدنیگی عملی می‌شود یا خیر؟ حمایت حقوقی‌ها ادامه‌دار است؟

آخرین اخبار بازار سرمایه را در صفحه بورس تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند