سازمان غذا و داروی آمریکا برنج طلایی را تایید کرد

سازمان غذا و داروی آمریکا برنج طلایی را تایید کرد

سازمان غذا و داروی آمریکا، برنج طلایی را که یکی از دستاوردهای مهندسی ژنتیک برای رفع کمبود ویتامین آ است، تایید کرد.

سازمان غذا و داروی آمریکا با صدور بیانیه‌ای برنج طلایی را تایید کرد؛ برنج طلایی، محصول تراریخته‌ای است که کارتنوئید‌های پیش ماده تولید ویتامین آ در آن تولید شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، طبق این بیانیه ارزیابی‌های ایمنی و تغذیه‌ای برنج طلایی تراریخته که توسط موسسه بین‌المللی تحقیقات برنج انجام شده مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا است.

تائیدیه سازمان غذا و داروی آمریکا، سومین تاییدیه صادر شده برای ارزیابی‌های برای برنج طلایی تراریخته است. پیش از این در فوریه و مارس سال جاری میلادی نیز استرالیا و کانادا ارزیابی‌های انجام شده را تأیید کرده بودند.

رئیس موسسه بین المللی تحقیقات برنج در این باره گفت: هرتاییدیه ای که برای برنج طلایی صادر می‌شود، ما را یک قدم به هدفمان که در اختیار قرار دادن برنج طلایی برای نیازمندان است نزدیک‌تر می‌کند.

وی افزود: استانداردهای دقیقی برای بررسی صحت نتایج حاصل از ارزیابی ایمنی و سلامت برنج طلایی در سازمان غذا و داروی آمریکا و سایر مراجع معتبر وجود دارد که می‌تواند به عنوان الگویی مناسب به کار گرفته شود.

تاییدیه‌های صادر شده برای برنج طلایی مطابق با استانداردهای مراجع معتبر بین المللی از جمله سازمان جهانی بهداشت (WHO)، سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد (FAO)، سازمان توسعه همکاری‌های اقتصادی (OECD) و کمیسیون کدکس آلیمنتاریوس بوده است.

کمبود ویتامین A همچنان یک مشکل فراگیر بهداشت عمومی در سراسر جهان است. طبق برآورد سازمان جهانی بهداشت در کنار کودکان زیر ۵ سال، تعداد قابل توجهی از زنان باردار و شیرده از کمبود ویتامین آ رنج می‌برند.

مصرف برنج طلایی یک روش مکمل خوراکی برای مبارزه با کمبود ویتامین آ است که ۳۰ تا ۵۰ درصد از نیاز افراد به ویتامین آ را تامین می‌کند.

 

منبع: مهر

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند