کد خبر: 133663

سالانه ۵۰ هزار میلیارد ریال برای توسعه راه‌های کشور هزینه می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل گفت: سالانه به‌طور میانگین ۵۰ هزار میلیارد ریال برای ساخت و توسعه راه‌های جاده‌ای و ریلی در کشور هزینه می‌شود.

سرویس کسب‌وکار -

خیرالله خادمی روز دوشنبه در حاشیه افتتاح ۲۵ کیلومتر از بزرگراه بابامیدان – گچساران – بهبهان اظهار داشت: در بودجه ۹۶ اعتبارات بخش جاده‌ای کشور ۲۰ درصد و ریلی دو برابر رشد داشته است.

در گزارش تجارت‌نیوز وی بیان کرد: یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر بزرگراه، ۲ هزار و ۳۰۰ کیلومتر آزادراه و ۸۳۷ کیلومتر ریل تا پایان سال جاری در کشور احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه میانگین سالانه ساخت راه‌آهن در دولت تدبیر و امید رشد چشمگیری داشته است، گفت: در نیمه نخست سال جاری پنج استان در کشور به خط ریلی کشور متصل خواهند شد.

خادمی ابراز کرد: احداث ۳۵ هزار کیلومتر بزرگراه، آزادراه و راه اصلی برای توسعه و بهبود راه‌های ارتباطی کشور در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.

وی گفت: هم‌اکنون بیش از هفت هزار و ۵۰۰ کیلومتر جاده و یک هزار و ۳۰۰ کیلومتر آزادراه در کشور در دست اجراست.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: ساخت بزرگراه‌ها و تکمیل شریان‌های ارتباطی را مهم‌ترین اولویت وزارتخانه متبوع خود معرفی کرد.

 

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.14)
1331.7
1.83
مثقال طلا (%0)
608100
0
سکه امامی (%0)
1502500
0
دلار (%0)
4434
0
یورو (%0)
5572
0
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.