خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : پیش بینی قیمت طلا و سکه در نیمه دوم سال/ طلا و سکه بخریم؟
کیانپور مطرح کرد:

سرانجام خرید هواپیمای خارجی چه شد؟

02

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با توجه به شرایط کنونی و رویکرد آمریکایی‌ها، بهترین راه برای تامین هواپیما، خرید هواپیماهای دست دوم از کشورهای واسطه است.

به گزارش تجارت‌نیوز، مجید کیانپور با اشاره به ضرورت نوسازی ناوگان هوایی کشور، گفت: در شرایط کنونی بخش زیادی از ناوگان هوایی کشور فرسوده بوده و بر اساس آمارها حدود 50 درصد از هواپیماهای ما فرسوده هستند.

خرید هواپیماهای نو نخستین راه کار نوسازی ناوگان هوایی

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی دو راهکار برای نوسازی ناوگان هوایی وجود دارد، نخستین راه کار خرید هواپیماهای نو از شرکت‌های تولیدکننده است، البته با توجه به تحریم‌های آمریکا علیه ایران، شرکت‌هایی مانند ایرباس و بوئینگ توان فروش محصولات خود را به ما ندارند.

وی ادامه داد: البته پیش از خروج آمریکا از برجام، توانستیم تعدادی هواپیمای جدید از ایرباس و ای‌تی‌آر خریداری کنیم و این مسئله در بهبود وضعیت ایرلاین‌ها تاثیرگذار بود.

منتفی شدن خرید هواپیماهای سوخو؛ تحریم‌های آمریکا مانع خرید هواپیما از روسیه

کیانپور تصریح کرد: راهکار دیگر خرید هواپیماها از کشورهای بلوک شرق مانند روسیه و اوکراین است، که این مسئله تا حدودی قابل تحقق بود، اما طبق گفته مسئولان سازمان هواپیمایی، روس‌ها اعلام کرده‌اند که به علت تحریم‌های آمریکا، قادر به فروش هواپیماهای خود از جمله سوخو به ایران نیستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: طبق گفته مسئولان روسی بخشی از قطعات هواپیماهای روسی، محصول شرکت‌های آمریکایی است، بنابراین برای فروش هواپیماهای روسی، سازمان اوفک باید این قرارداد را تایید کند و در صورت نقض مقررات این سازمان توسط روس‌ها، آمریکا فروش قطعات را به آنها قطع می‌کند.

خرید هواپیماهای دست دوم بهترین راهکار برای نوسازی ناوگان هوایی کشور

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با توجه به شرایط کنونی و رویکرد خصمانه آمریکایی‌ها نسبت به صنعت هوایی ایران، بهترین راه برای تامین هواپیما، خرید هواپیماهای دست دوم از شرکت‌ها و کشورهای واسطه است، از این رو ما با این اقدام می توانیم خارج از سیستم تحریمی، اقدام به خرید هواپیما بکنیم.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

نظرات