اکسکوینو

اروپایی‌ها یک میلیارد یورو در ترکیه سرمایه‌گذاری می‌کنند

بخش املاک و مستغلات ترکیه

مقامات بانک توسعه و زیرساخت اروپا با تمجید از زیرساخت‌های اقتصادی و جمعیت جوان ترکیه اعلام کردند: امسال یک میلیارد یورو در اقتصاد ترکیه سرمایه گذاری خواهند کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی، مقامات بانک توسعه و زیرساخت اروپا با تمجید از زیرساخت‌های اقتصادی و جمعیت جوان ترکیه اعلام کردند: امسال یک میلیارد یورو در اقتصاد ترکیه سرمایه گذاری خواهند کرد.

آرویو تویرکنر، مدیر شعبه این بانک در ترکیه گفت: سال ۲۰۱۸ سال پرچالشی بود، سالی پر از تنش‌های ژئوپلتیکی، تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی، کاهش دراماتیک ارزش پول برخی کشورها و بدتر شدن حس سرمایه‌گذاران نسبت به اقتصاد جهانی. سال گذشته بانک توسعه و زیرساخت اروپا یک میلیارد یورو در ۳۴ پروژه ترکیه سرمایه گذاری کرد و برای امسال قصد داریم سرمایه‌گذاری مان را در سطح کنونی حفظ کنیم.

وی افزود: ترکیه از نظر جذب سرمایه گذاری بانک توسعه و زیرساخت اروپا در مقام سوم قرار دارد: امسال تمرکز این بانک بر سرمایه‌گذاری بر روی صنایع صادرات محور خواهد بود.

تویرکنر گفت: علی‌رغم تلاطم سال گذشته، زیرساخت‌های قوی در اقتصاد ترکیه وجود دارد. ترکیه موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی دارد و آب وهوا و فرهنگ آن، این کشور را به مقصدی جذاب برای گردشگری تبدیل کرده است.

سال گذشته ترکیه حدود ۸ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی جذب کرد. بنا بر اعلام سایت سانتاندر ترید، اروپایی‌ها بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار خارجی در ترکیه هستند به گونه‌ای که تا پایان سال ۲۰۱۷ هلند بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار خارجی در ترکیه بوده است و پس از این کشور، اسپانیا، آذربایجان، اتریش، انگلیس، آلمان، ژاپن، بلژیک و آمریکا بیشترین میزان سرمایه‌گذاری را در این کشور داشته اند.

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند