سفر وزیر ارتباطات به کرمانشاه

سفر وزیر ارتباطات به کرمانشاه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور بازدید از مناطق زلزله‌زده و افتتاح چند طرح ارتباطی، امروز(۳۰ فروردین) وارد استان کرمانشاه شد.

آذری‌جهرمی در ابتدای سفر خود به استان کرمانشاه، از مجتمع ICT و دیتا‌سنتر کرمانشاه بازدید کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، مجتمع ICT و دیتا‌سنتر کرمانشاه سال ۹۵ کلنگ‌زنی شده و عملیات اجرایی آن از سال گذشته شروع شد و هم اکنون ساخت این مجتمع در مراحل پایانی قرار دارد. برای ساخت این مجتمع اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان صرف شده و پیش‌بینی می‌شود این پروژه تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

این پروژه مرکز داده استانی است، بطوری که سرور تمام ادارات استان در این مجتمع متمرکز می‌شود. همچنین مدیران حوزه ICT استان از جمله مدیران پست، پست بانک و مخابرات در این مجتمع مستقر خواهند شد.

وزیر ارتباطات در ادامه سفر خود، ۱۲۳۵ طرح ارتباطی را بصورت همزمان در قصرشیرین افتتاح می‌کند. برای راه اندازی این تعداد پروژه اعتباری بالغ بر ۲۳۰ میلیارد تومان صرف شده است.

همچنین آذری‌جهرمی در ادامه سفر خود از روستای زلزله زده «کانی رش» بازدید می‌کند.

وی با سفر به شهرستان ثلاث باباجانی در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان شرکت خواهد کرد. وزیر ارتباطات در این سفر دیداری نیز با آیت الله علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه خواهد داشت. آذری‌جهرمی در پایان سفر یک روزه خود نشست خبری با خبرنگاران در خصوص تشریح دستاوردهای این سفر در محل فرودگاه اشرفی اصفهانی خواهد داشت.

 

منبع:ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند