یک ادعا در مورد سهمیه بنزین تاکسی‌های اینترنتی

یک ادعا در مورد سهمیه بنزین تاکسی‌های اینترنتی

مدیر سازمان هوشمند سوخت گفت که تاخیر در واریز سهمیه بنزین تاکسی های آنلاین طبیعی است اما در ماه جاری تاخیری در این موضوع صورت نگرفته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، مسعود رضایی بیان کرد: رانندگان تاکسی‌ با مراجعه به سامانه «سماس» می‌توانند عملکرد واریز و برداشت ماهانه خود را مشاهده کنند.

این مقام مسئول افزود: به صورت کلی تاخیری در واریز سهمیه تاکسی‌های اینترنتی و سایر کاربری‌های عمومی که سهمیه اعتباری دریافت می‌کنند در این ماه نداشتیم.

او ادامه داد: عملکرد و اطلاعات کاربری‌های مختلف در شرکت‌های‌ذی ربط جمع‌آوری می‌شود و سپس در بستر‌های امنی که با وزارت کشور برقرار شده صحت‌سنجی اطلاعات انجام می‌شود و بعد از آن، وزارت نفت سهمیه‌ها را فعال می‌کند و کاربری‌های مختلف می‌توانند از سهمیه‌ها استفاده کنند.

دیرکردی وجود ندارد

رضایی در رابطه با این دیرکرد‌ها بیشتر توضیح داد: این اسمش دیرکرد نیست، عملکرد ماه گذشته بعد از اینکه توسط پایگاه داده مختلفی که شرکت‌ها دارند، جمع‌آوری می‌شود، باید فرآیند صحت‌سنجی و انطباق با مصوب‌ها را بگذراند و بعد از اینکه مغایرت‌های احتمالی که دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد از جمله تغییراتی که در مصوبات رخ می‌دهد و تغییراتی که در مالکیت خودرو‌ها ایجاد می‌شود و … مورد بررسی قرار گرفت، فرآیند صحت‌سنجی حدود ۲۰ روز تا یک ماه به طول می‌انجامد.

او در رابطه با این بازه زمانی یک ماهه توضیح داد: طبق دستورالعمل‌هایی که با وزارت کشور داریم، در ۱۰ روز اول عملکرد‌ها از شرکت‌های مختلف دریافت می‌شود و حدود ۱۰ روز صحت‌سنجی اطلاعات زمان می‌برد و انطباق اطلاعات را وزارت کشور انجام می‌دهد؛ و ۱۰ روز پایانی صرف ارسال اطلاعات می‌شود و ظرف ۴۸ ساعت این سهمیه‌ها پیاده‌سازی خواهد شد.

تاخیر در واریز سهمیه بنزین تاکسی‌های آنلاین طبیعی است

رضایی گفت: تمام این فرآیند‌ها در حداقل زمان انجام می‌شود. طبیعی است که پایگاه‌های داده‌ای شرکت‌های خصوصی نمی‌توانند به صورت آنلاین و بدون صحت‌سنجی با پایگاه‌های بالا دستی و بانک‌ها ارتباط داشته باشند و این اتفاقی که تا به الان افتاده این است که در شروع طرح این فاصله زمانی به دو ماه افزایش پیدا می‌کرده است. این یک فرآیند طبیعی است و این اتفاقات باید بیفتد به دلیل اینکه این یک سرمایه ملی است.

او در آخر تصریح کرد: سامانه‌ای در وزارت کشور به نام سامانه سماس راه‌اندازی شده و در این سامانه رانندگان می‌توانند عملکرد خود را مشاهده کنند و اگر مغایرتی در آن زمینه مشاهده کردند، می‌توانند با پشتیبانی این سامانه یا سامانه پاسخگویی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ایران تماس حاصل کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

آخرین اخبار حوزه انرژی را از صفحه انرژی و کالای تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند