کد خبر: 183481

سهم ۳۲ درصدی حوزه هنری از اکران آذرماه

مدیر موسسه بهمن سبز گفت: سینماهای حوزه هنری در آذرماه امسال، شاهد افزایش مخاطبان بودند.

سینما+تجارت نیوز
سرویس جامعه -

محمود کاظمی مدیر عامل این موسسه گفت: آذرماه امسال با وجود سرماو زلزله فروش سینماها چندان ناامید کننده نبود.

به گزارش تجارت‌نیوز، مدیر موسسه بهمن سبز افزود: اگرچه معمولا در فصل سرما، شاهد ریزش مخاطب هستیم اما نمایش فیلم‌های کمدی و چند فیلم که نسبتا مخاطب بالایی داشتند به گیشه رونق داد. به شکلی که در سراسر کشور، پس از نوروز که فصلی ویژه برای اکران است شاهد افزایش مخاطبان بودیم.

وی ادامه داد: سینماهای حوزه هنری هم مانند دیگر سینماهای ایران، آذرماه فروش خوبی داشتند و بیش از ۶۹۰ هزار نفر در سینماهای این نهاد فیلم دیدند.

کاظمی گفت: در آذرماه ۲.۱۴۱.۰۰۰ نفر در سینماهای کل ایران به تماشای فیلم‌ها نشستند و با احتساب این رقم، می‌توان گفت سهم سینماهای حوزه هنری ۳۲ درصد از این رقم بوده است.

وی افزود: سهم این نهاد ۲۳ درصد از سالن‌های کشور است و این میزان مخاطب نسبت به تعداد سالن‌ها، قابل توجه است.

کاظمی در بخش دیگری از سخنانش گفت: بهمن سبز همچنان به بازسازی، نوسازی و تجهیز سینماهایش ادامه می‌دهد.

وی افزود: اما متاسفانه در بعضی استان‌ها، وعده‌هایی که مسئولین شهری و استانی برای مشارکت در پروژه‌ها می‌دهند، عملی نمی‌شود و این روند کار را مختل کرده است.

کاظمی گفت: همان طور که پیش از این اعلام شد، سینما فلسطین بروجرد پس از بازسازی کامل، آخر بهمن ماه به بهره‌برداری می‌رسد. سینما قدس تبریز که بازسازی و به دو سالن مجهز تبدیل شده، پایان دی ماه بازگشایی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ساخت مجتمع فرهنگی تفریحی در سیاهکل آغاز شده و این مجتمع سال آینده به بهره برداری می رسد و پردیس ساحل اصفهان نوروز ۹۷ افتتاح می‌شود.

 

منبع: روابط عمومی موسسه بهمن سبز

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.52)
1338.3
6.9
مثقال طلا (%0.1)
736000
700
سکه امامی (%0)
1829000
دلار (%0)
4200
یورو (%0)
6775
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.