رزم حسینی:

در لوازم خانگی تا ۷۵ درصد به تولید داخلی رسیده‌ایم

در لوازم خانگی تا ۷۵ درصد به تولید داخلی رسیده‌ایم

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه واردات ۲ هزار و ۵۰۰ کالا در کشور محدود و حتی تحریم شده است، گفت: ساخت قطعات داخلی در بسیاری از رشته‌ها افزایش یافته به نحوی که اکنون در لوازم خانگی تا ۷۵ درصد و خودرو تا ۸۰ درصد به تولید داخلی رسیده ایم.

به گزارش تجارت‌نیوز، علیرضا رزم حسینی وزیر صمت شنبه شب در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد اظهار کرد: با بیان اینکه واردات ۲ هزار و ۵۰۰ کالا در کشور محدود و حتی تحریم شده است،  این محدودیت‌ها برای رونق تولید داخل انجام شده و حتی اگر تحریم‌ها لغو شود، محدودیت واردات این کالاها ادامه خواهد یافت.

وزیر صمت افزود: ساخت قطعات داخلی در بسیاری از رشته‌ها افزایش یافته به نحوی که اکنون در لوازم خانگی تا ۷۵ درصد و خودرو تا ۸۰ درصد به تولید داخلی رسیده ایم.

وی بیان کرد: در حوزه پوشاک نیز کارخانجات در حال کار و فعالیت هستند و با توجه به اینکه صرفه واردات پوشاک کاهش یافته، کار کارخانجات تولید پوشاک رونق گرفته است.

رزم حسینی تاکید کرد: آمادگی داریم در یزد با توجه به اینکه قطب نساجی کشور است، شهرک ویژه پوشاک راه اندازی کنیم که لازم است برای این موضوع جانمایی انجام شود و این شهرک به نحوی ایجاد شود که امکان تکمیل زنجیره پوشاک فراهم باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد مرغ و تخم مرغ نیز بیان کرد: تولید مرغ و تخم مرغ ما ۸۵ درصد وابسته به خارج از کشور است زیرا خوراک دام از خارج وارد می شود اما جهاد کشاورزی به دنبال تولید کلزا است.

وی خطاب به امام جمعه یزد اظهار کرد: توصیه شما در مورد خودکفایی در تولید دام را به مسئولان جهاد کشاورزی خواهیم رساند و امیدواریم بتوانیم در این زمینه گام های اساسی برداریم.

منبع: ایرنا 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند