سیگنال مهم برای بازار ارز امروز

سیگنال مهم برای بازار ارز امروز

پس از اعلام افزایش صادرات نفت ایران توسط رئیس کل بانک مرکزی، آماری دیگر از روند رو به رشد فروش نفت ایران منتشر شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، پس از اعلام افزایش صادرات نفت ایران توسط رئیس کل بانک مرکزی، آماری دیگر از روند رو به رشد فروش نفت ایران منتشر شده است.

آخر هفته پیش، عبدالناصر همتی در یک پست اینستاگرامی خود از رشد صادرات نفتی و غیرنفتی نوشته بود و اکنون نیز یک آمار جدید دیگری اعلام شده است.

طبق این اعلام ایران توانسته در شش ماه ابتدایی سال ۲۰۲۰ به‌طور متوسط روزانه ۸۲۷ هزار بشکه نفت و میعانات گازی صادر کند که ۲۸ درصد از میزان فروش ایران در همین بازه در سال ۲۰۱۹ بیشتر بوده است.

دنیای اقتصاد در این مورد نوشته است: طبق آخرین گزارش‌ها، ایران حتی در سپتامبر (شهریور ۹۹) فروش نفت خود را به ۱۹۸/ ۱ میلیون بشکه در روز رسانده است. حالا نشریه وال استریت ژورنال آمریکا در گزارشی ادعا کرده است ایران با همکاری عراق و رساندن محموله‌های نفتی‌اش به بندر فاو این کشور و ترکیب آن با نفت عراقی موفق به صادرات طلای سیاه می‌شود؛ موضوعی که از نظر منطقه جغرافیایی جدید به نظر می‌رسد. براساس گزارش وال‌استریت ژورنال، مسوولان آمریکایی گفته‌اند آب‌های عراقی در خلیج فارس اکنون به نقطه جدیدی برای دور زدن تحریم‌ها علیه ایران و فروش نفت بدل شده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند