تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بازدهی شاخص بورس چقدر بود؟ / ریزش ۳ درصدی شاخص هم‌وزن

بازدهی شاخص بورس  چقدر بود؟ / ریزش ۳ درصدی شاخص هم‌وزن

طی هفته گذشته شاخص بورس حدودا یک درصد افت را ثبت کرد. در کنار روند نوسانی هفته گذشته، شاخص در آخرین روز شرایط بهتری داشت. اما روند شاخصکل بورس در هفته دوم آبان چگونه است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، هفته گذشته در آخرین روز معاملاتی، شاخص بورس ۹ هزار واحد رشد را ثبت کرد و در محدوده یک میلیون و ۳۹۳ هزار واحد قرار گرفت. طی هفته گذشته شاخص بورس حدودا یک درصد افت را ثبت کرد.

شاخص هم‌وزن هم در آخرین روز معاملاتی در کانال ۳۷۶ هزار واحد قرار گرفت. طی هفته گذشته شاخص هم‌وزن حدودا سه درصد افت را ثبت کرد.

همچنین احمد اشتیاقی، کارشناس بازار سهام در گفتگو با تجارت‌نیوز مهم‌ترین عامل ریزش بازار سهام را در روزهای گذشته مشخص نبودن برنامه‌های دولت در سیاست‌گذاری‌های اقتصادی بیان کرد.

اشتیاقی گفت: P/E بیشتر شرکت‌ها در محدوده ۵ و ۶ قرار دارد و ارزندگی سهام شرکت‌ها در قیمت‌های فعلی تثبیت شده است اما چون فروشنده در بازار زیاد است و استراتژی بیشتر افراد نوسان‌گیری و سهامداری در کوتاه مدت است، معاملاتی در قیمت‌های تعادلی شکل نمی‌گیرد و در نتیجه روند بازار منفی می‌شود.

کارشناسانی مثل احسان بیگی، هم درباره آینده بورس معتقدند باتوجه به وضعیت فعلی بازار سهام و افزایش نرخ دلار، سهم‌های دلاری رشد بیشتری داشته باشند. در مجموع صنایع فلزات اساسی، پالایشی، پتروشیمی و معدنی روند خوبی دارند.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند