شاخص در پله ۱۶۳ هزار واحدی ایستاد

شاخص در پله ۱۶۳ هزار واحدی ایستاد

شاخص بورس اوراق بهادار تهران در معاملات هفتمین روز از آذر ماه با افت بیش از ۳ هزار و ۴۲۷ واحدی به پله ۱۶۳ هزار و ۷۷۲ واحدی رسید.

شاخص بورس اوراق بهادار تهران در معاملات هفتمین روز از آذر ماه با افت بیش از ۳ هزار و ۴۲۷ واحدی به پله ۱۶۳ هزار و ۷۷۲ واحدی سقوط کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در معاملات امروز تعداد یک هزار و ۵۶۸ سهم اوراق بهادار به ارزش ۴ میلیون و ۵۷۳ هزار و ۳۸۳ ریال در بیش از ۱۳۲ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

بر این اساس شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) بیش از ۹۹۸ واحد، شاخص بازار اول ۲۸۸۰ واحد، شاخص آزاد شناور ۳۸۰۰ واحد، شاخص بازار دوم ۵۱۰۵ واحد، شاخص کل (هم‌وزن) ۲۶۲ واحد، شاخص قیمت (هم‌وزن) ۱۸۴ واحد افت را تجربه کرد.

نماد‌های پربیننده معاملات امروز نماد‌های بانک ملت، سایپا، پالایش نفت اصفهان، بانک تجارت، فولاد مبارکه اصفهان، پتروشیمی پارس و ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس با روند نزولی به کار خود پایان داد.

معاملات بازار فرابورس

شاخص فرابورس نیز در معاملات امروز با کاهش بیش از ۳۸ واحدی به پله ۱۷۷۷ واحدی رسید.

در بازار فرابورس نیز تعداد ۵۶۷ هزار و ۶۰۳ سهم اوراق بهادار به ارزش ۳ میلیون و ۳۷۳ هزار و ۷۰۹ ریال در بیش ۱۲۲ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

در معاملات بازار فرابورس نماد‌های سنگ آهن گهر زمین، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی غدیر با روند نزولی و تولیدات پتروشیمی قائد بصیر، تجارت الکترونیک پارسیان کیش و صنایع ماشین اداری ایران با روند صعودی به کار خود پایان داد.

 

منبع: میزان

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند