تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

افزایش تحرکات منفی در بازار سهام / نوسان در شاخص ادامه دارد

افزایش تحرکات منفی در بازار سهام / نوسان در شاخص ادامه دارد

بازار سهام سال ۱۴۰۰ را در حالی ادامه می‌دهد که بعد از گذشت دو روز نوسانی در روز سوم معاملاتی سال، شاخص کل معاملات را قرمز رنگ شروع کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار سهام امروز (دهم فروردین) در حالی معاملات خود را آغاز کرد که بسیاری از نمادها با افزایش حجم عرضه همراه بودند و همین موساله موجب کاهش شاخص کل شد. با گذشت کمتر از یک ساعت از آغاز معاملات، شاخص کل حدود سه هزار و ۸۰۰ واحد افت کرد.

کارشناسان بازار سرمایه معتقدند این واکنش‌ها ناشی از برخی از رفتارهای هیجانی موجود در بازار است. همچنان بی‌اعتمادی در بازار و سهامداران وجود دارد و همین موضوع بازار را با یک روند نوسانی همراه کرده است.

شاخص کل با کاهش سه هزار و ۸۰۰ واحدی به کانال یک میلیون و ۳۰۳ رسید و در مقابل شاخص هم‌وزن که در روزهای گذشته عملکرد مثبتی را ثبت کرده بود در جریان معاملات امروز هم افزایش یافت. نکته قابل توجه در بازار امروز کاهش چشم‌گیر حجم معاملات نسبت به دو روز گذشته است.

نمادهای شاخص‌ساز همچون فملی، شستا و فولاد ازابتدای معاملات امروز قفل در صف فروش بودند و همین موضوع برای حدود ۲۱۰ نماد هم اتفاق افتاده و با افزایش حجم عرضه همراه بودند.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند