ایران بروکر
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

عرضه‌های ناگهانی با شروع معاملات بازار سهام / شاخص بورس صعودی نماند

تالار بورس

در حالی که روند سفارش‌گیری در مرحله پیش‌گشایش با برتری تقاضا همراه بود اما با شروع معاملات بازار سهام شاخص کل متاثر از معاملات منفی نمادهای شاخص‌ساز بیش از یک درصد افت کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، با شروع معاملات امروز بازار سهام شاخص کل با نزول بیش از یک درصد دوباره کانال یک میلیون و 300 هزار واحد را از دست داد و به نظر می‌رسد کاهش قیمت دلار و همچنین معاملات منفی نمادهای پالایشی از دلایل افت شاخص کل بازار سهام بود.

جو هیجانی بازار سهام باعث می‌شود تا بعد از زیاد شدن عرضه در برخی نمادهای شاخص‌ساز عرضه در بقیه نمادها نیز بیشتر می‌شود، همچنین به دلیل ممنوعیت نوسا‌گیری روزانه کسانی که دیروز در کف قیمتی سهم خریداری کردند امروز اقدام به فروش سهم خود کردند و این نیز دلیلی برای افزایش عرضه ناگهانی در بازار سهام امروز بود.

بازار 111 آبان

همچنین شاخص هم‌وزن نیز امروز روندی نزولی داشت و این نشانگر کلیت منفی و عرضه زیاد در اکثریت بازار سهام است،

در جریان معاملات امروز بازار سهام حجم عرضه به یک باره زیاد شد در حالی که در مرحله سفارش‌گیری تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز خوب بود و بازار گرایشاتی به روند صعودی داشت.

بازار 11 آبانن

نمادهای فولاد، شپنا و شتران بیشترین تاثیر منفی را بر بازار سهام داشتند و در غیاب خودرو نماد خساپا روندی مثبت داشت اما در ادامه روند معاملات خساپا نیز منفی شد.

اما به نظر می‌رسد تحرکاتی مثبت در جمع کردن صف فروش و کم کردن روند منفی شاخص‌سازان در حال شکل‌گیری است.

نظرات