تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

افت شاخص کل و تقاضا در آخرین روز معاملات / تحرکات مثبت مشاهده می‌شود؟

افت شاخص کل و تقاضا در آخرین روز معاملات / تحرکات مثبت مشاهده می‌شود؟

شروع معاملات امروز بازار سهام با ادامه فشار عرضه در نمادهای شاخص‌ساز از جمله گروه فلزات و پالایشی همراه بود. اما با وجود تحرکات مثبت چرا بورس مثبت نمی‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، در حالی که در مرحله پیش‌گشایش برخی نمادها مانند خساپا و شپنا تقاضای خوبی داشتند اما با شروع معاملات و فشار عرضه در سایر نمادهای شاخص‌ساز تقاضا افت کرد و شاخص کل بعد از افت ۲ درصدی به یک میلیون و ۲۳۴ هزار واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن در جریان معاملات امروز روندی نزولی داشت و بیش از ۱ درصد ریزش کرد. افت شاخص هم‌وزن در حالیست که در جریان ریزش‌های اخیر بازار سهام شاخص هم‌وزن روندی صعودی داشت.

شاخص کل به محدوده حساسی رسیده است و ریزش زیادی کرده است و کارشناسان عقیده دارند اگر شاخص کل از کف قبلی خود ریزش بیشتری داشته باشد بازار سهام بازگشت روند صعودی بازار سهام به شدت سخت خواهد بود.

تحرکات مثبتی در بازار سهام دیده می‌شود و حقوقی‌ها در مقاطعی صف‌های فروش را جمع کردند اما با وجود تحرکات مثبت بورس به دلیل جو هیجانی مثبت نمی‌شود و دوباره عرضه در نمادهای شاخص‌ساز شکل می‌گیرد. نماد شستا در جریان معاملات امروز روند بهتری نسبت به سایر شاخص‌سازان دارد.

محمدمهدی عشریه در رابطه با ادامه روند بورس گفت: شاخص کل محدوده حمایتی خود را شکسته است و من انتظار دارم شاخص کف‌سازی جدید انجام دهد و احتمالا حدود یک میلیون و ۱۵۰ تا یک میلیون و ۶۰ هزار واحد شاخص کل کف‌سازی خواهد کرد.

ریزش‌های اخیر بازار سهام با نوسان‌گیری بازارگردان‌ها از بورس شروع شد و در ادامه با افزایش تنش‌ها در منطقه تشدید پیدا کرد اما پیش‌بینی می‌شد تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز در جریان معاملات این هفته بهبود پیدا کند اما این جو هیجانی مانع بهبود وضعیت این نمادها شده است.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند