اکسکوینو
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بورس امروز چگونه کار خود را آغاز کرد؟ / صف‌ خرید شستا جمع شد

تجارت نیوز

با شروع معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بازار در نیم ساعت اولیه بیش از 1.5 درصد رشد کرد و به یک میلیون و 668 هزار واحد رسید، همچنین نمادهای خودرویی و شستا نیز به مدار مثبت بازگشتند.

به گزارش تجارت‌نیوز، پس از اعلام حمایت حقوقی‌ها از بازار و جمع کردن صف‌های فروش توسط آن‌ها امروز بازار سهام در نیم ساعت اولیه شروع معاملات با قشار تقاضا در سهم‌های بنیادین همراه بود و شاخص کل با رشد 1.5 درصدی به یک میلیون و 669 هزار واحد رسید.

16 2

 

شاخص کل متاثر از معاملات مثبت نمادهای فولاد، فملی، شستا، وغدیر، فارس و فخوز کار امروز خود را آغاز کرد؛ طی روز جاری نمادهای خودرویی و شستا هم به مدار مثبت رسیده‌اند و این موضوع سبب بهبود روند در کلیت بازار شده است.

در گروه فلزات اساسی بیشترین حجم تقاضا و خرید به چشم می‌خورد و در نمادهای بانکی دو نماد وبصادر و وتجارت صف خرید طولانی تشکیل داده‌اند.

همچنین در پیش گشایش امروز شستا با قیمت 4005 تومان تقاضای خرید بیش از 40 میلیونی داشت.

fffff

در بازار امروز نمادهای فارس، فولاد و فملی به ترتیب با 5162، 5012 و 4512 بیشترین تاثیر مثبت بر بازار را داشتند، اما از طرفی نماد حکشتی بیشترین تاثیر منفی را روی بازار داشته است.

همچنین علی صحرایی مدیر عامل شرکت بورس، طی سخنانی به دنیای اقتصاد گفت: مشکل فعلی ما نقد شوندگی بازار است. این خبر خوش را به سهامداران می‌ دهیم، که طی روزهای آینده حمایت از سایر صنایع که تاکنون مورد حمایت قرار نگرفته‌ اند، در دستور کار بورس خواهد بود

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند