بازگشت شاخص کل به کانال 2 میلیون واحدی / سبزپوشی شاخص در روز پرنوسان بورس

بازگشت شاخص کل به کانال 2 میلیون واحدی / سبزپوشی شاخص در روز پرنوسان بورس

در آغاز معاملات امروز بازار سهام که با نوسان شدیدی در قیمت نمادهای پرتقاضا مواجه است، شاخص کل با رشدی ۱۴ هزار تایی مجددا به کانال ۲ میلیون واحدی برگشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، در آغاز معاملات امروز بازار سهام اگرچه شاخص کل رشدی 14 هزار واحدی را نشان می‌دهد اما اکثر نمادهای بازار در محدوده منفی در حال معامله هستند و جو حاکم بر بازار مجددا در حال منفی شدن است. این در حالی است که در شروع بازار اکثر نمادها با صف خرید کار خود را آغاز کرده بودند. با این حال در این بازار پرنوسان به نظر می‌رسد هر لحظه امکان بازگشت نمادها به صف خرید نیز وجود دارد.


در یک ساعت نخست معاملات امروز، بیش از 748 هزار معامله صورت گرفت که طی آن 4 میلیارد و 782 میلیون سهم با ارزشی بالغ بر 84 هزار میلیارد ریال دادوستد شدند. این در حالی بود که سه نماد فولاد، اخابر و خودرو بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشتند و نماد پارسان نیز تنها نمادی بود که بیش از 1000 واحد تاثیر منفی بر شاخص کل داشت.


در بازار فرابورس نیز سه نماد میدکو، بپاس و هرمز تاثیرگذارترین نمادها در رشد 59 واحدی این بازار بودند.

معاملات امروز بازار سهام در حالی پیگیری می‌شود که عرضه اولیه «ثبهساز» نیز از ساعت 7 و 30 دقیقه آغاز شده است و تا ساعت 11 ادامه دارد.

بانکها و موسسات اعتباری، گروه خودرو و ساخت قطعات و سرمایه‌گذاری‌ها پر معامله‌ترین گروه‌های امروز بورس هستند و گروه حمل و نقل و عرضه برق و گاز با بیشترین فشار عرضه مواجه شده‌اند.

معاملات پرنوسان امروز در حالی پیگیری می‌شود که برخی نمادها نیز به دلیل افزایش سفارش‌ها متوقف شده و معاملات آنها به زمان دیگری موکول شده است.

روز گذشته شاخص کل بورس با افتی 65 هزار واحدی به زیر کانال 2 میلیون واحدی سقوط کرده بود.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند