اکسکوینو

بورس دوشنبه 6 مرداد چگونه آغاز شد؟ / صف‎های فروش سنگین غول‌های فلزی شاخص را منفی کرد

تجارت نیوز

در آغاز معاملات امروز بورس، تشکیل صف فروش در نمادهای شاخص‌ساز و فشار عرضه در اکثر نمادهای بازار موجب شد شاخص کل افتی 45 هزار واحدی را تجربه کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در جریان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل با افتی 45 هزار واحدی در یک ساعت نخست مواجه شد تا به کانال یک میلیون و 900 هزار واحدی عقب‌نشینی کند. اما به نظر می‌رسد شاخص سطح حمایتی خوبی در یک میلیون و 900 هزار واحدی دارد.

در جریان یک ساعت نخست معاملات امروز، بیش از 715 هزار معامله صورت گرفت که طی آن 3 میلیارد و 850 میلیون سهم با ارزشی بالغ بر 62 هزار میلیارد ریال معامله شود. با توجه به روند معاملات پیش‌بینی می‌شود که امروز ارزش کل معاملات بورس ضمن عبور از مرز 20 هزار میلیارد تومان رکورد جدیدی را از خود به جای بگذارد.

1 1 32

در حالی که اکثر گروه‌های بازار در محدوده منفی و نزدیک به صف فروش معامله می‌شوند، نمادهای شاخص‌سازی نظیر فولاد، فملی و فارس به ترتیتب با 6152، 5746 و 4813 واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند. دو غول پتروشیمی شتران و شبندر نیز دیگر نمادهایی بودند که معاملات آنها در محدوده منفی روی شاخص کل تاثیر داشت.

1 2 29

در میان گروه‌های صنعتی امروز گروه انبوه‌سازی تنها گروه سبزپوش بازار است که اکثر نمادهای آن تشکیل صف خرید داده‌اند. فلزات اساسی و فراورده‌های نفتی نیز بیشترین فشار عرضه را تحمل می‌کنند.

معاملات امروز بازار سهام در حالی پیگیری می‌شود که اختلال در ثبت سفارش دیگر به جزئی از بورس تبدیل شده و متوقف کردن نمادهای پرتقاضا و انتقال معاملات برخی نماد دیگر به خارج از ساعت معاملات عادی نیز تنها از بدترشدن اوضاع جلوگیری کرده است.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند