موضوعات داغ:
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

آخرین گزارش‌ها از شمار قربانیان ویروس کرونا در ایران و جهان

آخرین گزارش‌ها از شمار قربانیان ویروس کرونا در ایران و جهان

درحالی‌که شیوع ویروس کرونا در چین آهسته‌تر شده، گزارش‌ها نشان می‌دهد شمار قربانیان و مبتلایان در سایر مناطق از جمله آسیا، خاورمیانه و اروپا رو به افزایش است.

درحالی‌که شیوع ویروس کرونا در کشور چین آهسته‌تر شده، تعداد قربانیان و مبتلایان در سایر مناطق از جمله آسیا، خاورمیانه و اروپا رو به‌ افزایش است.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از نیویورک‌تایمز، در حال حاضر تنها در چین دو هزار و 715 نفر قربانی این ویروس مرموز بوده و 78 هزار و 64 نفر به آن مبتلا شده‌اند.

در کره جنوبی اما امروز چهارشنبه با اضافه شدن 169 نفر دیگر، تعداد مبتلایان آلوده به کرونا به هزار و 146 نفر رسید. در این کشور تاکنون 11 نفر قربانی این ویروس بوده‌اند.

در عین حال، چهارمین مسافر ژاپنی در کشتی رنسس دایموند هم روز سه‌شنبه جان خود را از دست داد.

با شیوع ویروس کرونا در کره جنوبی، آمریکا به‌دنبال کاهش رزمایش‎های مشترک خود با سئول است.

در حال حاضر، بیش از 28 هزار سرباز آمریکایی به‌عنوان نیروهای بازدارنده در برابر تهدیدهای احتمالی کره شمالی در کره جنوبی مستقر هستند. بر اساس آخرین گزارش‌ها، یکی از این سربازها به ویروس کرونا مبتلا شده است.

وزارت بهداشت ویتنام اما روز سه‌شنبه اعلام کرد، هر 16 نفر مبتلا به ویروس کرونا در این کشور درمان شده‌اند و از یک هفته گذشته تاکنون هیچ مورد جدیدی گزارش نشده است. در سنگاپور 91 نفر مبتلا به ویروس گزارش شده اما کسی جان خود را از دست نداده است.

در ایتالیا 322 نفر به این ویروس مبتلا شده و شمار قربانیان به 10 نفر رسیده است.

در ایران هم طبق آمار رسمی، تا  پایان روز سه‌شنبه ششم اسفندماه 98، تعداد مبتلایان 95 نفر و تعداد قربانیان 16 نفر گزارش شده است.

در عین حال مواردی از ابتلا به ویروس کرونا در افغانستان، عراق، کویت، عمان و بحرین ثبت شده است.

در مجموع حدود 81 هزار و 600 نفر در 38 کشور جهان به ویروس کرونا مبتلا هستند و دست‌کم دو هزار و 760 نفر جان باخته‌اند.

شیوع این ویروس فراتر از مرزهای چین بی‌ثباتی بازارهای سهام به‌ویژه بازارهای آسیایی را به‌دنبال داشته است.

در عین حال، نگرانی‌ها از وقوع رکود اقتصادی تحت تاثیر این بیماری مرموز ادامه دارد. تحلیلگران بر این باورند که با مختل شدن زنجیره تامین، انتظار می‌رود رشد اقتصادی جهان در سه‌ماهه اول سال 2020 تحت تاثیر قرار بگیرد.

سازمان جهانی بهداشت در تازه‌ترین بیانیه‌اش اعلام کرده، اگرچه هنوز برای اعلام وضعیت همه‌گیر شدن ویروس کرونا در دنیا زود است، اما تمامی کشورها باید برای همه‌گیری بالقوه آن آماده باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند