کد خبر: 170428

صادرات به عراق کند شد

تا ۷۲ ساعت آینده رفت‌وآمد ماشین‌ها در مرزهای عراق با مشکل مواجه می‌شود و پس از آن صادراتمان در بخش کالاهای مصرفی به دلیل نیاز موجود پس از زلزله در عراق، به این کشور بیشتر خواهد شد.

صادرات به عراق کند شد
سرویس کسب‌وکار -

عضو اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق به تشریح آخرین وضعیت رفت‌وآمد کامیون‌های تجاری در مرز عراق بعد از زلزله شب گذشته پرداخت و گفت: تا ۷۲ ساعت آینده رفت‌وآمد ماشین‌ها در مرزهای عراق با مشکل مواجه می‌شود و پس از آن صادراتمان در بخش کالاهای مصرفی به دلیل نیاز موجود پس از زلزله در عراق، به این کشور بیشتر خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، جهانبخش سنجابی شیرازی درباره آخرین وضعیت رفت‌وآمد کامیون‌های تجاری در مرز عراق توضیح داد: طبق آخرین خبرهای رسیده، در راه‌های اصلی تردد در جریان است و در مرزهای غربی رفت‌وآمد انجام می‌شود. اما به دلیل تردد ماشین‌های امدادی، مقررات ترافیکی بر آن قسمت‌ها حاکم شده است و قطعا با افت محسوس تردد کامیون‌های باری تجاری مواجه شده‌‌ایم که باعث می‌شود تجارتمان با عراق تحت تاثیر قرار بگیرد.

عضو اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق افزود:‌ از سوی دیگر در راه‌های غیر بزرگراه هم در سمت داخل یعنی راه‌های روستایی و هم در آن طرف مرز همچنان انسداد در تعدادی از مسیرها برقرار است و عبور و مرور در این جاده‌ها در جریان نیست. اما به هر حال اکنون اولویت با خودروهای امدادرسان است و اولویت با خودروهای تجاری نیست.

سنجابی شیرازی درباره وضعیت صادرات ایران به عراق در روزهای آینده گفت: به نظر می‌رسد تا پایان این دوره حاد یعنی ۷۲ ساعت آینده، ممکن است افت مقطعی صادرات به عراق را داشته باشیم و طبیعتا در شرایط فعلی که همه جاده‌ها هنوز به شرایط طبیعی برنگشته‌اند، تجارتمان با مشکل مواجه است.

وی اضافه کرد: اما بعد از ۷۲ ساعت به روال عادی خودش برمی‌گردد، حتی ممکن است یکی دو هفته‌ای به دلیل وضعیت نیاز به کالاهای مصرفی در عراق، صادرات ما در این بخش با افزایش هم مواجه شود.

شب گذشته زلزله ۷.۳ ریشتری در غرب کشور رخ داد که تلفات انسانی و خساراتی به بار داشت. در این میان مسیرهایی با تخریب مواجه شده‌اند اما به گفته وزیر راه و شهرسازی، بخش اعظم راه‌ها در غرب کشور بازگشایی شده و امکان امدادرسانی و تردد فراهم است و در این بخش با مشکل بنیادین مواجه نیستیم. البته تردد در مسیرها با اولویت امدادرسانی است.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.15)
1328.6
1.9
مثقال طلا (%0)
623200
سکه امامی (%0)
1479900
دلار (%0)
4500
یورو (%0)
5523
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.