صادرات دام از فردا آزاد می‌شود

صادرات دام

وزیر جهاد کشاورزی امروز از برخی مجتمع‌های کشاورزی و دامپروری شهرستان اسلامشهر بازدید کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه صادرات دام از شنبه آزاد می‌شود گفت: ۴۵۰میلیارد تومان روز شنبه و یکشنبه به کلزاکاران پرداخت می‌شود.

مشرق نوشت، جواد ساداتی‌نژاد اظهار کرد: ۶.۵میلیون تن محصولات کشاورزی در استان تهران تولید می‌شود.

ساداتی‌نژاد گفت: شیوه‌نامه صادرات دام و طیور تصویب و از روز شنبه ۲۹ مرداد با ابلاغ آن، صادرات آزاد می‌شود. صنعت دام و طیور غیرت‌مندانه پای مردمی‌سازی یارانه ایستاده است.

وی با تاکید بر اینکه ساخت و سازهای کشاورزی باید با نظام خود باشد نه نظام ساختمان، افزود: ۴۵۰ میلیارد تومان روز شنبه و یکشنبه به کلزاکاران پرداخت می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: پیگیری مطالبات دامداران را انجام می‌دهیم و به زودی اعتبارات لازم را اختصاص و پرداخت می‌کنیم. خرید تضمینی دام و گوشت تقریبا ادامه دارد و در مذاکراتی که با سازمان برنامه و بودجه داشتیم به زودی بدهی‌های این بخش به دامداران پرداخت می‌شود.

جواد ساداتی‌نژاد با اشاره به تبعات موضوع جنگ بین اوکراین و روسیه تصریح کرد: جنگ اوکراین باعث خیلی از گرانی‌ها و کمبودها در عرصه‌های مختلف مواد غذایی و محصولات کشاورزی در اروپا شد، در حالی که در کشور ما حتی با آزاد‌سازی یارانه‌ها مشکلی برای مردم به وجود نیامد اما در این مدت کشورهای زیادی دچار چالش‌های جدی شدند.

ساداتی‌نژاد با اشاره به مشکلات بخش کشاورزی در عرصه تولید و ساخت‌و‌سازهای واحدهای مرتبط با فعالیت‌های کشاورزی ادامه داد: در حوزه ساخت‌وسازها کشاورزان با شهرداری‌ها دارای مشکلاتی هستند که در جلسه‌ای که با وزیر کشور خواهم داشت این مسائل را پیگیری می‌کنم. ساخت‌وسازهای حوزه کشاورزی باید متناسب با حوزه نظام کشاورزی و منعطف باشد نه اینکه در چهارچوب قوانین نظام و ساختمان در شهرها دیده شود.

وی با اشاره به مشکلات دامداران در حوزه نهاده‌های دامی افزود: پیشنهاد فروش اعتباری و توزیع نهاده‌ها توسط تشکیلات بخش کشاورزی راهکار سازنده‌ای است، باید توزیع نهاده‌های دامی به شهرستان ها واگذار شود تا سریع مسائل این حوزه برطرف شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند