معاون علمی ریاست جمهوری خبر داد:

صادرات محصولات هوایی دانش‌بنیان

صادرات محصولات هوایی دانش‌بنیان

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ایران جز چند کشور اول تولید پهپاد در دنیا محسوب می‎شود که این پیشرفت مدیون بخش خصوصی دانش‌بنیان است.

سورنا ستاری در نهمین همایش و نمایشگاه بین‌المللی هوایی ایران با تاکید بر لزوم حمایت از استارتاپ‌های بخش خصوصی حوزه هوا و فضا گفت: تا زمانی که منابع مالی دولت با نوآوری بخش خصوصی ادغام نشود نمی توان فعالیت‌های این بخش را از آنچه هست، توسعه بیشتری داد. به عنوان مثال در بخش هوانوردی نظامی با نوآوری هایی که انجام شده و بخش خصوصی در آن دخالت داده شد به جایی رسیدیم که جنگنده‌های ما عملا همه اجزایش تولید داخل شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، ستاری با تاکید بر اینکه در بین چند کشور اول دنیا در زمینه تولید پهپاد (پرنده هدایت پذیر از دور) هستیم که مدیون بخش خصوصی است، گفت: حمایت از پهپادها و توسعه بخش هوافضا جز اولویت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

ستاری ادامه داد: در این سال‌ها تلاش کردیم تا استارتاپ‌های هوافضا توسعه یابد و بازار این حوزه در اختیار بخش خصوصی قرار بگیرد.

به گفته وی، علاوه بر نهادهای نظامی بخش هوانوردی، سازمان هواپیمایی کشوری و حوزه هوانوردی غیر نظامی نیز میپ‌تواند از خدمات شرکت‌های دانش‌بنیان این حوزه استفاده کند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: موضوع تایید و ارائه استارتاپ‌های تولید هواپیما و قطعات آن از تولیدات شرکت‌های دانش‌بنیان را در سازمان هواپیمایی کشوری پیگیری می‌کنیم و به پیشرفت‌های خوبی رسیده ایم ضمن اینکه صادرات محصولات هوایی دانش‌بنیان نیز در دستور کار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار داشته و جز اولویت های ماست.

 

منبع:مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند