صادرات و درآمد دلاری در 3 مرحله

صادرات و درآمد دلاری در 3 مرحله

این روزها در مملکتمان با این شرایط بد اقتصادی که همه ما شاهد آن هستیم، شاید صادرات کالا یا خدمات به خارج از کشور بتواند هم به بهبود اوضاع مملکتی و هم به بهبود شرایط اقتصادی خودمان کمک کند.

این روزها در مملکت‌مان با این شرایط بد اقتصادی که همه ما شاهد آن هستیم، شاید صادرات کالا یا خدمات به خارج از کشور بتواند هم به بهبود اوضاع مملکتی و هم به بهبود شرایط اقتصادی خودمان کمک کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، صادرات یکی از روش‌هایی است که می‌توان برای مملکت ارز آوری داشته باشد که این ارز آوری باعث تقویت بنیه ملی و در نتیجه بهبود شرایط اقتصادی خواهد شد.

در تمامی کشور‌ها دولت‌ها توجه ویژه ای به صادرات کرده و با در نظر گرفتن برخی تشویق‌ها باعث می‌شوند که افراد فعال در حوزه صنعت و فعالیت‌های خدماتی به فعالیت‌های صادراتی روی آورند.

حال در این مقاله می‌خواهیم 0 تا 100 صادرات تا کسب درآمد دلاری را در 3 مرحله کوتاه و به اختصار توضیح دهیم.

مرحله 1 – ثبت شرکت در ایران

همانطور که همه می دانیم لازمه شروع هر فعالیت اقتصادی در هر کشوری، رعایت پیشنیاز‌های حقوقی آن است.

در ایران نیز این قاعده مستثنی از بقیه کشور‌ها نبوده و برای شروع فعالیت اقتصادی می‌بایست اقدام به ثبت شرکت نمایید.

ثبت شرکت به اختصار یعنی شما با همراه حداقل 1 یا 2 نفر به عنوان شریک تان گرد هم آیید و شرکتی را به جهت شروع فعالیت اقتصادی به ثبت برسانید تا بعد از آن پس از طی چند مرحله دیگر بتوانید کالا یا خدمتی را به خارج از کشور صادر نمایید.

در کلیه امور ثبتی لازم است تا کارها را به مجموعه ای معتبر و باسابقه بسپارید تا بعدا دچار مسائل حقوقی نشوید.

مجموعه ثبتی نخستین با سال‌ها تجربه و یکی از باسابقه‌ترین مجموعه های ثبتی ایران مورد توجه بسیاری از برند‌ها و مدیران شرکت‌های خصوصی و دولتی در ایران می باشد.

پس از ثبت شرکت می بایست نسبت به دریافت دفاتر پلمپ،کد اقتصادی، گواهی ارزش افزوده وفعالیت اقتصادی جهت مبادرت به امر صادرات و واردات اقدام نمایید که می توانید در این زمینه‌ها از همان مجموعه‌ای که امورات ثبتی خود را به آن سپردید درخواست مشاوره نمایید.

مرحله 2 – ثبت برند

در مرحله اول پس از اینکه شرکت‌تان را به ثبت رساندید می بایست جهت حفاظت از نام محصول یا خدمتی که عرضه می‌کنید برند‌تان را نیز ثبت نمایید.

ثبت برند قطعا برای آینده محصول یا خدمتی که ارائه می دهید بسیار مهم بوده زیرا باعث می‌شود که شخص دیگری نتواند از نامی که برای محصول یا خدمت تان انتخاب کرده‌اید سوء استفاده نماید.

مثلا فرض کنید شرکتی که نوشابه کوکاکولا را تولید می‌کند، برند کوکاکولا را ثبت نکرده باشد. (در اینجا نام برند، محصول کوکاکولا است)

اگر برند کوکاکولا برای شرکتی که کوکاکولا را عرضه می کند ثبت نشده باشد، شخص یا شرکت دیگری می‌توانید آن برند را به نام خود ثبت کند و محصولی مشابه را به نام کوکاکولا به بازار عرضه نماید.

لازم به ذکر است که اگر در نظر داشته باشید تا برند مورد نظر شما در همه کشور‌ها محافظت شود و هیچ شخص یا شرکتی در هیچ کجای دنیا نتواند آن را ثبت نماید، می‌بایست برند خود را به صورت بین‌المللی یا مادرید ثبت نمایید ولی لازمه ثبت مادرید، ثبت برندتان در ایران می‌باشد، سپس می توانید برند تان را بین المللی ثبت نمایید.

مرحله 3 – ثبت شرکت در خارج از ایران

پس از انجام دادن 2 مرحله بالا ، مرحله آخر برای شروع یک فعالیت اقتصادی فراکشوری ثبت یک شرکت در خارج از ایران می‌باشد که بتوانید مبادرت به فعالیت اقتصادی در خارج از مرزها نمایید.

بسیاری از شرکت‌های خارجی به دلیل شرایط فعلی سیاسی و اقتصادی ایران مایل به فعالیت مستقیم با ایران نیستند لذا می‌بایست برای تسهیل امور و اطمینان خاطر شرکای تجاری خارجی تان یک شرکتی در خارج از ایران به ثبت برسانید تا با شرکت‌هایی در دیگر کشور‌های دنیا به راحتی بتوانید مراوده تجاری داشته باشید.

البته باید مساله راحتی رفت و آمد به کشوری که می خواهید در آن شرکت ثبت نمایید و بعضی فاکتور‌های دیگر را نیز مد نظر قرار دهید.

این روزها ثبت شرکت در ارمنستان، گرجستان، آذربایجان و ترکیه به دلیل راحتی رفت و آمد ، عدم نیاز به ویزا و یا راحتی دریافت ویزا مورد توجه بسیاری از ایرانیان می باشد که شما نیز می توانید موقعیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی این کشور ها را بررسی نموده و در نهایت یک شرکت خارجی برای ارتباطات خارجی تان ثبت نمایید.

البته ناگفته نماند که یک مساله دیگر که قابل توجه است دریافت اقامت کشور مورد نظر پس از ثبت شرکت و شروع فعالیت اقتصادی است.

مثلا در کشور گرجستان پس از ثبت شرکت می‌توانید به مرور زمان برای دریافت اقامت گرجستان نیز اقدام نمایید.

لذا پس از طی 3 مرحله ثبت شرکت در ایران، ثبت برند محصول یا خدمت تان و ثبت یک شرکت در خارج از ایران، مقدمات و پیشنیاز‌های حقوقی صادرات واردات را فراهم کرده اید و پس از آن می توانید به راحتی محصول یا خدمات‌تان به شرکتی که در خارج از ایران ثبت کرده‌اید منتقل نمایید و از آن کشور به دیگر نقاط دنیا عرضه نمایید و در آمد دلاری داشته باشید.

در تمامی این مراحل لازم است تا امورات را با آگاهی کامل از مسائل حقوقی داخل ایران و خارج از ایران انجام دهید تا در آینده دچار مسائل حقوقی نشوید.

در صورت نیاز به مشاوره می توانید ضمن بازدید از وبسایت نخستین ثبت به نشانی www.nokhostinsabt.com و مشاوره آنلاین با کارشناسان با شماره های ویژه ۰۲۱۸۸۸۸۱۲۳۵ و ۰۲۱۸۸۸۸۱۲۴۵ تماس حاصل نمایید.

البته همیشه به یاد داشته همیشه قبل از اینکه اقدام به انجام کاری نمایید بررسی و تحقیق اصولی و اساسی جزو لازمه های اساسی اقدام برای فعالیت مورد نظر است.

برای شروع یک کسب و کار خارجی نیز پس از اینکه تحقیقات خود را انجام دادید بهتر است یک سفر به کشور مورد نظر داشته باشید و شرایط را بسنجید مثلا در مورد ثبت شرکت در ارمنستان پس از اینکه تحقیقات خود را انجام دادید می‌توانید به تهیه یک پکیج ارزان تور ارمنستان حتی به صورت زمینی نیز می توانید به کشور مقصد سفر کنید و بهتر با جو جامعه آشنا شوید.

 

منبع : ویرلن

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند