رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی:

صادرات گوجه فرنگی آغاز شد / گوجه فرنگی ارزان می‌شود

صادرات گوجه فرنگی آغاز شد / گوجه فرنگی ارزان می‌شود

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی در پایان از صادرات گوجه فرنگی گلخانه خبر داد و گفت: قیمت کنونی هر کیلو گوجه فرنگی در میدان را ۵ تا ۹ هزار تومان است که بارندگی‌های اخیر و افزایش دمای هوا از عوامل گرانی گوجه فرنگی در بازار است که پیش‌بینی می‌شود ظرف ۲۰ روز آینده به نرخ قبل بازگردد.

به گزارش تجارت‌نیوز، مصطفی دارایی نژاد، رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار از افزایش قیمت گوجه فرنگی خبر داد و گفت: با توجه به اتمام محصول در دشت قزوین و برداشت گوجه در شیراز، قیمت طی روزهای اخیر نوساناتی داشته است.

او قیمت کنونی هر کیلو گوجه فرنگی در میدان را ۵ تا ۹ هزار تومان اعلام‌ کرد و افزود: بارندگی‌های اخیر و افزایش دمای هوا از دیگر علل گرانی گوجه فرنگی در بازار است که پیش‌بینی می‌شود ظرف ۲۰ روز آینده به نرخ قبل بازگردد.

دارایی نژاد با بیان اینکه قیمت میوه‌های پاییز تغییری نداشته است، گفت: در حال حاضر مشکلی در عرضه میوه‌های پاییز وجود ندارد.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی قیمت هر کیلو انار را ۱۰ تا ۱۸ هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت کنونی هر کیلو نارنگی انشو ۸ تا ۹ هزار تومان، نارنگی تخم ژاپنی ۱۰ تا ۱۳ هزار تومان، سیب ۸ تا ۱۶ هزار تومان، پرتقال ناول جنوب ۱۸ تا ۲۳ هزار تومان، خرمالو شمال ۸ تا ۱۲ هزار تومان، خرمالو شهریار ۲۰ تا ۲۷ هزار تومان، کیوی ۱۶ تا ۲۲ هزار تومان و لیموشیرین ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان است.

او ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو انجیر زرد با نرخ ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان، هلو زعفرانی ۱۲ تا ۲۰ هزار تومان، گلابی بیروتی ۲۵ تا ۴۵ هزار تومان، گلابی شاه میوه ۲۰ تا ۴۰ هزار تومان، شلیل ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان، انگور بیدانه قرمز ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، انگور بیدانه سفید ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان، انگور شاهانی ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان و پسته تازه ۹۰ تا ۱۳۵ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب سود منطقی در خرده فروشی ها عرضه می شود.

این مقام مسئول از کاهش قیمت هندوانه خبر داد و گفت: نرخ کنونی هر کیلو هندوانه در میدان مرکزی ۴ تا ۶ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی با بیان اینکه قیمت هر کارتن آناناس به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده بود، افزود: در حال حاضر قیمت هر کارتن آناناس به ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان کاهش یافته است، همچنین قیمت موز از ۳۰ هزار تومان به ۲۷ هزار تومان رسیده است.

او قیمت کنونی هر کیلو بادمجان دلمه ای را ۴ تا ۷ هزار تومان اعلام کرد و گفت: نرخ کنونی هر کیلو بادمجان قلمی ۶ تا ۹ هزار تومان، بادمجان گلخانه ۸ تا ۱۳ هزار تومان، پیاز شیری ۴ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، پیاز قرمز ۵ تا ۷ هزار تومان، پیاز زرد ۴ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، سیب زمینی نو ۴ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، سیرخشک ۲۵ تا ۳۵ هزار تومان، چغندر ۵ تا ۹ هزار تومان و لوبیا سبز ۷ تا ۱۳ هزار تومان است.

دارایی نژاد ادامه داد: اکنون هر کیلو فلفل تند ریز با نرخ ۶ تا ۱۰ هزار تومان، فلفل دلمه سبز ۱۳ تا ۱۸ هزار تومان، فلفل دلمه گلخانه ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، کدو حلوایی ۳ تا ۸ هزار تومان، کلم بروکلی ۱۵ تا ۲۴ هزار تومان، کاهو پیچ سالادی ۱۰ تا ۱۴ هزار تومان، کاهو رسمی ۶ تا ۹ هزار تومان، کرفس ۶ تا ۹ هزار تومان، کلم سفید ۶ تا ۸ هزار تومان، کلم قرمز ۷ تا ۱۲ هزار تومان و لیموترش سنگی ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان است.

او قیمت کنونی هر کیلو سبزی جور( پلو،آش و قورمه) را ۵ تا ۷ هزار تومان و سبزی خوردن ۶ تا ۹ هزار تومان اعلام کرد.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی در پایان از صادرات گوجه فرنگی گلخانه خبر داد و گفت: در حال حاضر گوجه فرنگی گلخانه اصفهان و قسمت کمی از همدان به حاشیه خلیج فارس صادر می‌شود، همچنین گرمای هوا به بوته های گوجه فرنگی شیراز آسیب زده که امیدواریم از ۱۰ آبان قیمت به روال قبل بازگردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

آخرین خبرها از بازارهای مختلف را در صفحه بازار تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند