کد خبر: 127439

صنعت فولاد اروپا از جانب ایران تهدید می شود

اگرچه کمیسیون اروپا تصمیم گرفته تعرفه‌های موقتی برای واردات فولاد از کشورهایی همچون ایران را اعمال نکند، اما ممکن است برخی کشورها را به عنوان ناقض مقررات و تلاش برای دامپینگ معرفی کند. به گزارش رویترز، چندی پیش برخی شرکت های اروپایی شکایت هایی را مطرح کردند مبنی بر این که برخی کشورها از جمله

سرویس کسب‌وکار -

اگرچه کمیسیون اروپا تصمیم گرفته تعرفه‌های موقتی برای واردات فولاد از کشورهایی همچون ایران را اعمال نکند، اما ممکن است برخی کشورها را به عنوان ناقض مقررات و تلاش برای دامپینگ معرفی کند.
به گزارش رویترز، چندی پیش برخی شرکت های اروپایی شکایت هایی را مطرح کردند مبنی بر این که برخی کشورها از جمله ایران، با قیمت هایی پایین و غیرعادلانه به اروپا فولاد صادر کرده و موجب شده‌اند تولید کنندگان اروپایی نتوانند با آنها رقابت نمایند.

در این میان یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود به رویترز گفته که کمیسیون اروپا اعمال تعرفه های موقتی را رد کرده، اما این تنها یک گام است. کمیسیون اروپا از اظهارنظر در این باره خودداری کرده است. همچنین یوروفر، که نمایندگی صنعت فولاد اروپا را بر عهده دارد، اعلام کرده که این تعرفه ها برای حمایت از این بخش ضروری است؛ این در حالی است که صنعت فولاد اروپا پس از افت قیمت فولاد در سال ۲۰۱۵، کم کم در حال ترمیم شدن است.

یوروفر در بیانیه ای اعلام کرد: «اگر کمیسیون با تولید مازاد کشورهایی علاوه بر چین مقابله نکند، بخش فولاد اروپا را در معرض نیروهای مخرب ظرفیت مازاد تولید فولاد جهان قرار خواهد داد؛ بر این اساس هرگونه تصمیمی مبنی بر عدم اعمال تعرفه های موقتی بر فرآورده های فولادی وارداتی از ایران و ۴ کشور دیگر به اروپا که در ساخت و ساز و تولید ماشین آلات استفاده دارد، غیرقابل درک خواهد بود.

یوروفر در گذشته تنها نگران واردات بی رویه فولاد از چین، به عنوان بزرگترین تولید کننده فولاد جهان به اروپا بود، اما اکنون چین شروع به کاهش تولید فولاد خود کرده و میزان افزایش تولید فولاد هند هم در حال کند شدن است. به گفته یوروفر تهدید جدید متوجه صنعت فولاد اروپا از جانب ایران است.

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.24)
1331.7
3.15
مثقال طلا (%0.64)
608500
39,000
سکه امامی (%0.87)
1502000
130,000
دلار (%0.82)
4434
360
یورو (%0.81)
5572
450
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.