طراحی سازوکار فروش نفت

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس مزایای ایجاد بورس نفت را تشریح کرد و گفت: دریافت یورو در قبال فروش نفت بهترین گزینه است.
طراحی سازوکار فروش نفت

حسین امیری خامکانی با اشاره به برنامه‎ریزی برای فعال شدن بورس نفت، گفت: با ایجاد بورس نفت مشوق‌هایی برای فعالیت شرکت‌های داخلی و خارجی ایجاد خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز،نماینده مردم کوهبنان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر بر اساس تحریم‌ها بخواهیم هرگونه مشوقی اعمال شود، این مشوق رقابت محسوب نخواهد شد، افزود: در بورس نفت هر کسی می تواند وارد شده و در حوزه نفتی ایران رقابت کرده و بتواند از بازار استفاده کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه بورس نفت در راستای تجربه دور زدن تحریم‌ها حرکت خوبی است، تصریح کرد: با راه‌اندازی و آغاز به کار بورس نفت علاوه بر تضمین امنیت برای شرکت ملی نفت و ایجاد شفافیت بیشتر، مسئولان نیز با قوت قلب بیشتری نفت را در بورس عرضه خواهند کرد.

وی ادامه داد: از دیگر مزایای عرضه نفت در بورس این است که جلوی هرگونه رانت را هم خواهد گرفت. امیری خامکانی با بیان اینکه برای فروش نفت ایران و اینکه در قبال آن پول دریافت شود یا کالا به مذاکرات دو طرف بستگی دارد، گفت: در حال حاضر به طور مثال با کره جنوبی توافق شده که با ارز خود آنها مبادله و فروش نفت صورت بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه طبق مذاکرات انجام شده و تلاش هایی که از سوی اتحادیه اروپا در جریان است سازوکار ویژه ای در دست طراحی برای فروش نفت است، افزود: قطعا ما با هر کشوری با ارز یورو هم می‌توانیم معامله کنیم که امکان واریز آن هم بیشتر است.

 

منبع:ایبنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز