موضوعات داغ:

طرح ایجاد ۱۴۰ هزار شغل گردشگری

طرح ایجاد ۱۴۰ هزار شغل گردشگری

وزیر کار با اشاره به هماهنگی بانک‌ها برای رونق بخشیدن به طرح‌های گردشگری و صنایع دستی گفت: طرح ایجاد ۱۴۰ هزارشغل در حوزه گردشگری و صنایع دستی را در دستور کار داریم.

وزیر کار با اشاره به هماهنگی بانک‌ها برای شناسایی و رونق بخشیدن به طرح‌های گردشگری و صنایع دستی گفت: طرح ایجاد ۱۴۰ هزارشغل در حوزه گردشگری و صنایع دستی را در دستور کار داریم.

به گزارش تجارت‌نیوز، در هفته دوم فرودین ماه بود که محمدشریعتمداری ،وزیر کار در تشریح جزییات دیدار با رئیس‌جمهور درباره برنامه‌های فنی و حرفه‌ای گفت: با توجه به شعار سال استاندارد کردن تولیدکالا و خدمات و استاندارسازی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و نوسازی ضرورت تجدید حیات سازمان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای کشور در راستاى تامین نیازهاى حرفه‌‌اى بازار کار باید مورد توجه باشد.به عنوان مثال رئیس‌جمهور بر ضرورت آموزش‌هاى نوین کشاورزى در زمینه کشت گلخانه‌‌اى کشت هیدرو پونیک و روش‌هاى نوین آبیارى کشاورزى و تامین تخصص‌‌هاى لازم در این زمینه با همکارى وزارت جهاد کشاورزى اشاره کردند.

وی با بیان اینکه در دیدار با رئیس‌جمهور عملکرد برنامه‌های سال 97 مورد بررسی قرار گرفت گفت:رئیس‌جمهور بر موضوع الکترونیکی کردن پرونده‌هاى سلامت و ضرورت پیروى همه بیمه‌‌ها از این راه و اتصال کار خوب انجام شده در درمان تامین اجتماعى به کل شبکه درمان و اقدامات خوب وزارت بهداشت تاکید کردند. رییس‌‌جمهور همچنین در زمینه اشتغال با تاکید بر تقویت و آسان‌‌سازى فرآیندهاى اشتغال فراگیر خصوصا اشتغال استاد-شاگردی، اتمام طرح‌های اشتغال روستایی و تسریع در پرداخت تسهیلات این بخش و بخش اشتغال فراگیر ضمن اعمال دقت و کنترل را ضروری ارزیابی کرد.

نشست سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به منظور پیگیری هدف‌گذاری کمی برای سال 98 یکی از اقدامات مهم در زمینه بهره‌مندی از ظرفیت اشتغالزایی است.

محمد شریعتمداری، وزیرکار درباره طرح ویژه ایجاد 140 هزار شغل برای رونق بخش گردشگری و صنایع دستی، گفت: وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی نشستی با رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به منظور پیگیری این هدف‌گذاری کمی در سال 98 برای ایجاد اشتغال انجام داده است تا از ظرفیت اشتغالزایی این حوزه بهره گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: شورای عالی اشتغال تعهدات تمام دستگاه‌های اجرایی در زمینه اشتغال را پیگیری می‌کند که از اهم این حوزه‌ها، زمینه‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است زیرا ظرفیت بالایی برای توسعه دارد.

هماهنگی با مدیران بانک‌ها برای ارائه تسهیلات به بوم‌گردی

وی یکی از مشکلات حوزه گردشگری را عدم شناسایی طرح‌های گردشگری از سوی بانک‌ها دانست و گفت: بانک‌ها یک طرح تولیدی را خوب می‌شناسند و برای حمایت از آنها راحت عمل می‌کنند ولی مثلا یک طرح بوم‌گردی با مشکلاتی روبرو است لذا ما برای استاندارد کردن فرمت‌های مربوطه به منظور پرداخت وام در حوزه گردشگری با همکاری سازمان میراث فرهنگی تلاش کردیم.

 

منبع: تسنیم

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند