کد خبر: 170510

طرح مقابله با قاچاق قطعات خودرو نهایی شد

مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت از نهایی شدن دستوالعمل طرح مبارزه با قاچاق قطعات خودرو خبر داد.

طرح مقابله با قاچاق قطعات خودرو نهایی شد
سرویس بازار -

امیرحسین قناتی در رابطه با طرح الصاق کد رهگیری به قطعات وارداتی خودرو، اظهار کرد: دستورالعمل طرح مبارزه با قاچاق قطعات خودرو با الصاق کد رهگیری نهایی شده و در حال حاضر آماده اجرا است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی ادامه داد: الصاق کد رهگیری قطعات وارداتی خودرو تمام قطعات را شامل نمی‌شود و تنها قطعاتی که بیشترین میزان قاچاق را در چند سال اخیر داشته‌اند، در این طرح قرار گرفته‌اند.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه حدود ۱۶ مجموعه از قطعات خودرو در این طرح قرار دارند، خاطرنشان کرد: علت اجرایی نشدن این طرح تاکنون به دلیل آن است که طرح برای بررسی‌های نهایی در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

با روی کار آمدن دولت یازدهم، محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت با الصاق کدهای رهگیری کالا به عنوان ایران‌کد و شبنم مخالفت کرد و این دو سامانه به دست فراموشی سپرده شد اما سال گذشته وزارت صمت بار دیگر خبر از الصاق کدهای رهگیری برای کالاهای قاچاق‌پذیر صنعت خودرو خبر داد.

همچنین قاسم خورشیدی، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز سامانه کد رهگیری کالاهای قاچاق به خصوص قطعات خودرو که بار دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد را ایران‌کد معرفی کرد و طرح مبارزه با قاچاق کالا را تنها معطوف به قطعات خودرو ندانست.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.