ظرفیت تولید ۳ میلیون تن گوشت مرغ در کشور

ظرفیت تولید ۳ میلیون تن گوشت مرغ در کشور

مسعود بصیری گفت: ظرفیت تولید سه میلیون تن گوشت مرغ در کشور وجود دارد که تنها حدود ۲ میلیون تن از این محصول را برای تامین داخلی نیاز داریم.

بصیری گفت: ظرفیت تولید سه میلیون تن گوشت مرغ در کشور وجود دارد که تنها حدود ۲ میلیون تن از این محصول را برای تامین داخلی نیاز داریم.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی؛ مسعود بصیری، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: قیمت مصوب برای هر کیلوگرم گوشت مرغ بر اساس آخرین مصوبه ستاد تنظیم بازار ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است، بنابراین مردم به هنگام مشاهده گرانفروشی و سودجویی فروشندگان آن را به دستگاه‌های نظارتی همچون سامانه ۱۲۴ سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، سازمان تعزیرات حکومتی و دیگر متولیان نظارت بر بازار، گزارش دهند تا با آن‌ها برخورد شود.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی تنها وظیفه تامین این اقلام را بر عهده دارد و ناظران این دستگاه‌ها وظیفه کنترل قیمت‌ها را بر عهده دارند چراکه قیمت‌ها مصوب کارگروه ستاد تنظیم بازار بوده و ابلاغ شده است؛ بنابراین همه وظیفه دارند آن را اجرا کنند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه هیچ مشکلی در زمینه تامین کالا برای تنظیم بازار وجود ندارد، ادامه داد: ظرفیت تولید سه میلیون تن گوشت مرغ در کشور وجود دارد و در این میان به حدود ۲ میلیون تن از این محصول پروتئینی برای تامین داخلی نیاز داریم.

بصیری در پایان تصریح کرد: نوسانات ارزی و مشکلات ناشی از تحریم‌های اخیر سبب شد تا مدتی در نقل و انتقال ارز به مشکل برخورد کنیم، اما هم‌اکنون این مسئله تا حد بسیاری برطرف و روند کاهش قیمت مرغ آغاز شده است؛ بنابراین امیدواریم تا پس از تعطیلات نوروزی کاهش قیمت ادامه داشته باشد و در آن زمان به نقطه مطلوب خود برسد. اخیرا ستاد تنظیم بازار حجمی را برای واردات گوشت مرغ تعیین کرده تا از این محل نیز بتواند بازار را بهتر کنترل کند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند