بانک مرکزی:

عدم برداشت اقساط وام‌های قرض‌الحسنه توسط بانک‌ها عملیاتی شد

عدم برداشت اقساط وام‌های قرض‌الحسنه توسط بانک‌ها عملیاتی شد

با اصلاح سیستم اتوماتیک برداشت اقساط بانک‌ها، عدم‌برداشت اقساط وام‌های قرض‌الحسنه توسط بانک‌ها عملیاتی شد.

به گزارش تجارت‌نیوز،‌ روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد:‌ بعد از شیوع ویروس کرونا به‌جهت حمایت از اقشار مردم، تعویق پرداخت اقساط وام‌های قرض‌الحسنه از سوی بانک مرکزی در دستور کار بانک‌ها قرار گرفت و در همین زمینه سامانه ثبت شکایت احتمالی وام‌های قرض‌الحسنه راه‌اندازی شد، بر همین مبنا سیستم اتوماتیک برداشت اقساط بانک‌ها اصلاح شد.

در پی فعالیت سامانه مورد اشاره طی ۱۰ روز گذشته مجموعا تعداد ۳۵ هزار و ۴۹۴ فقره شکایت مشتریان در ارتباط با برداشت اقساط تسهیلات قرض‌الحسنه توسط بانک‌ها و موسسات اعتباری در سامانه ثبت گردیده است. در برخی از بانک‌ها و مؤسسات اعتباری، مبالغ برداشت‌شده به مشتریان عودت شده و به‌منظور راستی‌آزمایی انجام عودت اقساط طی تماس تلفنی با برخی از مشتریان این موضوع مورد تایید قرار گرفته است.

بانک مرکزی همچنین بانک‌ها را مکلف کرد سامانه‌های برداشت اتوماتیک اقساط وام‌های قرض‌الحسنه را در دو ماه فروردین و اردیبهشت اصلاح کنند تا به‌مانند اسفندماه از حساب مشتریان قسطی برداشت نشود.

شایان ذکر است بر اساس اطلاعات دریافتی از اداره اعتبارات و اداره اطلاعات بانکی بانک مرکزی، تا پایان بهمن ماه ۱۳۹۸ تعداد ۹ میلیون و ۶۵۷ هزار و ۱۸۴ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه جمعا به‌مبلغ ۱٫۱۵۳ هزار میلیارد ریال توسط بانک‌ها و موسسات اعتباری پرداخت شده است.

 

منبع: روابط عمومی بانک مرکزی

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند