کد خبر: 218387

عمق بخشی به خودروسازی کشور بدون استاندارد فاجعه است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: وزارت صنعت متعهد است که به خودروسازی کشور عمق ببخشد اما عمق بخشی به دور از استاندارد مساوی با فاجعه است.

سرویس کسب‌وکار -

محمد شریعتمداری در مراسم تحویل ۲۰۰دستگاه خودروی تجاری سایپا دیزل اظهار کرد: می‌خواهیم طی سال با نوسازی ۲۰۰ هزار خودرو یک تحول در حمل‌ونقل کشور ایجاد کنیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزیر صنعت،معدن و تجارت بر اساس اعلام خودروسازان تا پایان سال ۱۶هزار دستگاه کامیون و کشنده تحویل می‌دهند، افزود: تحویل سالانه ۷۰هزار خودرو نیاز به یک رشد شتابنده دارد و مانع مهم در اجرای این طرح تکنولوژی نبود بلکه تامین مالی برای خریداران خودرو بود.

شریعتمداری با بیان اینکه شرط اول در تولید خودرو تامین استاندارد است، تاکید کرد: وزارت صنعت متعهد است که به خودروسازی کشور عمق ببخشد اما عمق بخشی به دور از استاندارد مساوی با فاجعه است.

وزیر صنعت تصریح کرد: در رعایت استانداردها، در کنار و حامی سازمان استاندارد هستم.

 

منبع: میزان

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.