۴ برابر شدن وام‌دهی یک بانک خصوصی و سودسازی آن

۴ برابر شدن وام‌دهی یک بانک خصوصی و سودسازی آن

بانک اقتصادنوین در اردیبهشت ماه سال جاری بیش از ۵٫۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که نسبت به ماه قبل افزایش ۲۸۰ درصدی داشته است.

دومین کارنامه بانک‌ اقتصادنوین در سال ۹۹ منتشر شد که نشان از سودآوری این بانک دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بانک اقتصادنوین که با نماد بورسی «ونوین» در بازار سرمایه نیز در حال فعالیت بوده، گزارش عملکرد اردیبهشت ماه سال جاری را بر روی سایت کدال قرار داد.

بانک اقتصادنوین در اردیبهشت ماه سال جاری بیش از ۵٫۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که نسبت به ماه قبل افزایش ۲۸۰ درصدی داشته است. با تسویه ۳٫۸ هزار میلیارد تومان از وام‌ها و اعطای وام‌های جدید، مانده تسهیلات این بانک در پایان اردیبهشت ماه امسال به بیش از ۵۰٫۵ هزار میلیارد تومان رسیده است.

بانک اقتصادنوین در پایان دوره مذکور بیش از ۹۲ درصد سپرده‌ها را به صورت وام پرداخت کرده است.

همچنین بانک اقتصادنوین در اردیبهشت ماه امسال بیشتر از آنکه شاهد خروج سپرده باشد سپرده جذب کرده است.

طی دوره مذکور بانک اقتصادنوین در حالی که موفق شده ۷۵٫۱ هزار میلیارد تومان سپرده جذب کند، حدود ۷۳ هزار میلیارد تومان سپرده از دست داده و با افزایش ۲٫۱ هزار میلیارد تومانی مانده سپرده‌های بانکی مواجه شده است.

در مجموع مانده سپرده‌های بانکی بانک اقتصادنوین در پایان اردیبهشت ماه امسال به ۵۴٫۵ هزار میلیارد تومان رسیده است.

میزان درآمد بانک اقتصادنوین در اردیبهشت ماه از محل وام‌های پرداختی، حدود ۱۸ میلیارد تومان بیشتر از میزان سودی است که به سپرده‌گذاران داده است.

بانک اقتصادنوین در اردیبهشت ماه امسال حدود ۴۹۲ میلیارد تومان به سپرده‌گذاران خود سود پرداخته کرده در حالی که از محل وام‌های اعطایی بیش از ۵۱۰ میلیارد تومان درآمد کسب کرده است.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند