تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

آنالیز آخرین کارنامه بانک اقتصادنوین / کاهش ۳۰ درصدی پرداخت وام در اسفند

تجارت نیوز

بانک اقتصادنوین در سال ۱۳۹۸ با حدود ۵۰۰ میلیارد تومان زیان از محل کسری سود پرداختی به سپرده‌ها و سود دریافتی از وام‌ها مواجه شده، که نشان‌دهنده میانگین زیان ماهانه ۴۱ میلیارد تومانی این بانک است.

بانک اقتصادنوین تازه‌ترین کارنامه عملکرد خود را منتشر کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بانک اقتصادنوین که با نماد بورسی «ونوین» در بازار سرمایه نیز در حال فعالیت بوده، گزارش عملکرد اسفند ماه سال گذشته را بر روی سایت کدال قرار داد.

بانک اقتصادنوین طی این دوره ۶٫۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که نسبت به ماه قبل بیش از ۳۰ درصد کاهش داشته است. با تسویه چهار هزار میلیارد تومان از وام‌ها و اعطای وام‌های جدید، مانده تسهیلات این بانک در پایان اسفند ماه سال ۱۳۹۸ به بیش از ۴۹٫۷ هزار میلیارد تومان رسید.

بانک اقتصادنوین بیش از ۹۵ درصد سپرده‌های خود را به صورت وام پرداخت کرده است.

همچنین بانک اقتصادنوین در اسفند ماه سال گذشته بیشتر از آنکه شاهد خروج سپرده باشد، سپرده جذب کرده است.

85964

طی دوره مذکور بانک اقتصادنوین در حالی که موفق شده ۸۷٫۳ هزار میلیارد تومان سپرده جذب کند، حدود ۸۴ هزار میلیارد تومان سپرده از دست داده است. در مجموع با جذب ۳٫۳ هزار میلیارد تومان سپرده‌ طی یک‌ماه، مانده سپرده‌های بانک اقتصادنوین در پایان اسفند ماه به ۵۲٫۲ هزار میلیارد تومان رسیده است.

میزان درآمد بانک اقتصادنوین در اسفند ماه از محل وام‌های پرداختی، حدود ۷۳ میلیارد تومان بیشتر از میزان سودی است که به سپرده‌گذاران داده است.

بانک اقتصادنوین در اسفند ماه سال گذشته حدود ۴۷۵ میلیارد تومان به سپرده‌گذاران خود سود پرداخته کرده و از سوی دیگر حدود ۵۴۸ میلیارد تومان را از محل وام‌های اعطایی کسب کرده است.

بانک اقتصادنوین در سال ۱۳۹۸ با حدود ۵۰۰ میلیارد تومان زیان از محل کسری سود پرداختی به سپرده‌ها و سود دریافتی از وام‌ها مواجه شده، که نشان‌دهنده میانگین زیان ماهانه ۴۱ میلیارد تومانی این بانک است.

بر اساس گزارش عملکرد ۹ ماهه ابتدایی سال بانک اقتصادنوین، این بانک در پایان آذر ماه سال گذشته زیان انباشته‌ ۱٫۵ هزار میلیارد تومان را ثبت کرده که بیش از سرمایه این بانک است. زیان انباشته این بانک طی ۹ ماهه نخست سال ۱۳۹۸ معادل ۱۲۸ درصد رشد داشته است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند